Yıllarımı Tıp doktoru olmak için okuyarak ve kendimi geliştirerek bugünlere geldim. Mesleğimi büyük bir heyecan ve severek yaparken karşılaşmış olduğum hasta profilleri ve çevremdeki yaşanmışlardan bazı dersler çıkarttım.

İnsanlar hasta olduğu zaman ne kadar bilinçli davranabiliyor? Veya tedavilerini ne kadar doğru yapabiliyor? Konularında bazı gözlemlediğim yanlışlıkların bir nebzede olsa önüne geçebilmek, toplumu bilinçlendirebilmek için iskenderun.org haber portalın da yazılarımla bilgi birikimimi paylaşmak istedim. Burada zaman zaman sizlerle birlikte olacağız…

Varlık aleminde her şeyi sorgulayarak en doğruya ulaşabileceğimiz değişmez bir gerçek. Ama insanların büyük çoğunluğu neden kendi halini sorgulamıyor? Ama başkalarının hayatını daha çok sorgulayabiliyor?  Kendi vücudunun sesini dinlemiyor. Sağlıklı olmak yada sağlıkta bilinçli olmak; herhangi bir yerinde bir sıkıntı olduğunda geç kalmadan doktora yada hastaneye mi başvurmak? Bu sıkıntının nedenini biliyorum şunları yaparsam geçer deyip hastane yada doktora baş vurmazken başka biri gelip geçenlerde benimde böyle olmuştu şu ilacı aldım geçti sende iç dediğinde alıp içmek mi?

Peki, hiç düşündünüz mü? Bu hastaneler, ilaçlar, cihazlar ve doktorlar yüz yıl öncesinde yoktu, o zaman insanlar ne yapıyormuş, şuan ki ile benzer şikayetleri olduğunda çaresizlik içinde kıvranmışlar mı? Biz çok mu şanslıyız yoksa çok şansız mıyız? 

Gelin sorgulaya sorgulaya doğruları birlikte bulalım. 1847-1931 yılları arasında yaşamış olan Thomas Edison ‘’ Gelecekte doktorlar, hastalarını ilaçlarla değil beslenme ile tedavi edecek ve koruyacaklardır."  Edison’a bu sözü ne söyletmiştir…