[email protected]


         Ülkemizde yağmacılıkla, dolandırıcılıkla ve soygunla ilgili her geçen gün yeni bir şey duymakla kalmıyor; aynı zamanda hem kendimiz hem de yakınlarımız için endişelere kapılıyoruz. 
     Geçen gün bilgisayar başında haberleri tararken gözüme ilişen ve sizinle paylaşmak istediğim bir olayı dikkatinize sunmak istedim. 
     Haberin içeriği şuydu: Adana-Hatay ve yoğunluklu olarak Adana-Mersin TEM otoyolu güzergahında, geceleri yol kenarında duran soyguncu otoyol çetesi mensupları aracılığıyla ilk olarak geçen araçlara öncü grup tarafından çiğ yumurta atılıyor ve camın kirlenmesi sağlanıyor. Sürücü de ister istemez cam sileceklerini kullanmaya başladığında görüş mesafesi tamamen kapanıyor. Sürücü camı yıkamak için durup araçtan dışarı çıktığında ise 2. grup gelip aracı soyarak talan ediyormuş.
     Yıllardır o güzergahta yol kenarında duran çeteleşmiş hayat kadınlarının varlıklarına  tanıklık ediyorduk. Özellikle ağır vasıta kullanan şoförlerin bu kadınlar yüzünden çok büyük sorunlarla karşılaştığını basından çok duyduk. Bu durum yıllardır süre geldiği için taktik değiştirmiş olmalılar ki cama yumurta atma metodunu bulmuşlar.
      Maalesef inanılmaz korkutucu bir eylem. Özellikle araçta kadın ve çocuklar varsa daha da korkunç…Sosyal medyada bu durumla ilgili video çekenler,  kısa mesajlarla bilgilendirme yapanlar ve yerel medya ile ulusal basında bu haberlerin çıkmasını sağlayan duyarlı vatandaşlara teşekkür etmek gerekiyor. Bölgede bulunan polis ve jandarma ekiplerine büyük iş düşüyor. Tabii bu da yetmez. Otoyolda böyle bir durumdan şüphelenen ve mağdur olan vatandaşların da mutlaka emniyet güçlerine haber vermesi gerekir.
     Ben de bu çirkin duruma şaşırdığım ve bu yolu sık kullandığım için bölge insanımızı bu konuya duyarlı olmaya çağırmak istedim. Lütfen bu yolda seyahat ederken dikkatli olalım ve nasıl tedbir almamız gerektiğini araştıralım. 
      Güzel ülkemizin geldiği duruma bakın! Gerçekten çok üzücü ve yaralayıcı…Bir ülke her geçen gün nasıl bu kadar geriye gider; insanları bu şekilde nasıl vicdansız, zalim duruma gelir olacak iş değil!
       Umut ederim ki o bölgenin güvenliğinden sorumlu emniyet ve jandarma birimleri bu sorunu bir an önce çözer ve insanlarımız bu korku tünelini yaşamadan o güzelim yollarda seyahat etmeye devam eder.