Deprem bölgesi Hatay’ın İskenderun ilçesinde de Tekvando sporu yapan gençler, ili temsil edecekleri Türkiye Şampiyonluk müsabakaları için yoğun bir tempoda çalışmalarını sürdürüyor.  

Yüzyılın felaketini yaşanan İskenderunlu tekvando sporcuları Milli Antrenör Mehmet Korhan’ın nezaretinde Karaman Türkiye Şampiyonası maçlarına hazırlanıyorlar.

Yaşanan depremlere ve her şeye rağmen tekvandocu gençlerin, öğrencilerinin antrenmanlarına devam ettiğini belirten Milli Antrenör Mehmet Korhan “Deprem dolayı biraz ara verdik. Şuanda tekvando çalışmalarımız, başladı ve devam ediyor. Deprem dolayısıyla tekvandonun dışında sadece kick box, çalışmalarımız da devam ediyor” dedi.

Ne olursa olsun gençlere ve çocuklara yardımcı olmaya bu sahayı onlara sunmaya çalıştıklarını ifade eden Antrenör Mehmet Korhan “Karaman Gençler Türkiye şampiyonası maçları var. Birçok öğrenci, ilimizi temsil edecek. Biz her koşulda yolumuza devam ediyoruz. Türkiye şampiyonluk maçı 4 bin kişinin katılacağı çok büyük bir camia. Bizler de ilimizi temsilen oraya gideceğiz. Öğrencilerimizin performansına bakarak son güne kadar sayımızı o şekilde belirleyeceğiz” diye konuştu.

IMG_20230518_185435IMG_20230518_185359