Özel Palmiye Hastanesi Başhekimi Dr. Yusuf Diker deprem sonrası İskenderun halkına daha güvenli bir hizmet sunabilmek için her türlü kontrol ve tedbirleri alarak en kısa zamanda aktif sağlık hizmetine başladıklarını söyledi.

Yüzyılın felaketine neden olan 6 Şubat Kahramanmaraş Pazarcık merkezli deprem sonrasında, bina ve altyapısı konusunda yapılması gerekli her türlü kontrol ve tedbirleri aldıklarını belirten Başhekim Üroloji Uzmanı Doktor Yusuf Diker  “Hastanemiz kısa zamanda hizmete aktif olarak başlamıştır. Sağlık hizmeti sunabilmek sadece bina ile yetmiyor. Güvenli bir sağlık ekibine ihtiyacımız vardır” dedi.

Başhekim Diker, tüm branşlarda uzman doktor, acil doktor ekibi, psikolog, diyetisyen ve deneyimli hemşire kadrosuyla beraber 24 saat acil hizmeti, yoğun bakım, poliklinik, yeni doğan ve ameliyatlarla Palmiye hastanesinin aktif olarak çalışmalarına devam ettiğini kaydetti.  

Hastanede radyolojik olarak da her türlü görüntülemeye sahip, radyoloji doktoru eşliğinde ultrason, tomografi manyetik rezonans MR yöntemi mamografi ve girişimsel bir takım radyolojik tetkiklerin yapıldığını vurgulayan Başhekim Yusuf Diker “İleri düzey laboratuvar ile her türlü tetkik yapılmakla beraber bu laboratuvar acil ile beraber 24 saat koordineli bir şekilde çalışmaktadır. Hastanemizde 6 kadın doğum uzmanı, dâhiliye, kardiyoloji, ortopedi, üroloji, Kulak Burun Boğaz, Çocuk Cerrahisi çocuk hastalıkları uzmanı, dermatoloji ve güzellik merkezi aynı zamanda fizik tedavi ile beraberinde de çok kapsamlı bir tedavi ile hastalarımıza hizmet vermeye devam ediyoruz” diye konuştu.

Deprem sonrasında bir takım yenilikler ile yakın zamanda da başlamasını planladıkları birçok branşa da dikkat çeken Başhekim Dr. Yusuf Diker “Depremden sonra Hastanemizden ayrılış olan hekimlerin yerine ivedilikle yetkinliğini ispatlamış bilimselliğini ön planda tuttuğumuz yeni hekimler başlamıştır. Kardiyoloji olarak Cuma Kurtdere hastanemizde tam zamanlı devam etmekte, gerekli her türlü anjiyosel grafik tedavi gelişim hastanesiyle beraber koordineli bir şekilde yürütmektedir. Yakın zamanda kulak buru boğaz doktorumuz tam zamanlı başaklayacak çok yakın bir zamanda göz merkezimizde çok yakın zamanda başlayacağını duyurmak isterim. Fizik tedavi ünitesi ayrıca çok geniş kapsamlı olarak fizik tedavi hastalarına tedavilerini yapmaya devam edeceğiz. Doktor kadromuza Çocuk Hastalıklarında Hatice Bayar, Kardiyoloji Cuma Kurtdere ve Fizik Tedavi Uzmanı Dr. Nilay Çınar dahil oldular” şeklinde konuştu.   

240653997_4325253164226938_6814244076046687134_n18639224-6a7a-4fe9-8a03-ee8f11bb74a5