TFF 2'nci Lig Kırmızı Grup’ta mücadele veren İskenderunspor Teknik Direktörü Levent Şahin, bir depremzede olarak yaşanan travma ve acıları çok iyi bildiklerini ifade ederek, bu sıkıntılı süreçten özellikle başarılı gençlerin kurtarılması gerektiğini belirterek, TFF ve Kulüpler Birliği’ne çağrıda bulundu.

6 Şubat’ta K. Maraş merkezli yaşanan felaketin ardından ortaya çıkan maddi ve manevi bilançodan yola çıkarak değerlendirmede bulunan İskenderunspor Teknik Direktörü Levent Şahin “Geçmişte yaşadığımız Koronavirüs pandemisinin ardından birçok genç sporcunun, spor hayatına devam edemedi.  Yaşanan olaylar yetişkin insanları bile çok fazla etkilerken, genç sporcular için TFF ve kulüplerin harekete geçmeli. Pandemide benzer kayıpları bu afet sonrasında görmeye gönlümüz razı olmaz” dedi.

PANDEMİYLE BİRÇOK YETENEĞİMİZİ KAYBETTİK

Çayırova’da dostluk kazandı Çayırova’da dostluk kazandı

 "Her vatandaşımız gibi kendisinin de depremin acısını yaşadığına işaret eden Teknik direktör Şahin şöyle konuştu:

“Depremin acısı ve şokunu yaşayan biri olarak önemli bir konuya dikkat çekmek istiyorum. Yakınlarımızı, anılarımızı, yaşam alanlarımızı kaybettik. Travmalar yetişkinler olarak bizi bile çok zorlarken ve hayata yeniden nasıl döneceğimizi bilemezken çocukları ve gençleri unutmamalıyız. Depremin ilk anından itibaren en iyi organize olan spor kulüplerine ve TFF'ye seslenmek istiyorum. 2020 yılında yaşadığımız pandemi sırasında ve sonrasında spora, futbola devam edemeyen çocuklar, gençler oldu. Hem fiziken hem zihnen onları kazanmak çok zordu. Somut bir araştırma yapılmadım ama saha gözlemlerimizden biliyorum ki pek çok çocuğumuz veya gencimiz sadece futbol değil spor yaşamını bıraktı. Belki de gelecekteki yeteneklerimizi kaybettik.  Şu an 11 ilde yaşanmış büyük bir depremin sonrasındayız. Hayatlar durdu. Geç kalmadan harekete geçmemiz gerekiyor.”

        SAHİP ÇIKARAK AİLELERE DE DOKUNMUŞ OLURUZ

TFF’nin yanında kulüplere bu noktada büyük iş düştüğünün altını çizen Teknik Direktör Şahin “Tüm Türkiye'de özellikle büyük spor kulüplerinin bölgedeki lisanslı veya yetenekli futbolcu adaylarına sahip çıkması gerekiyor. TFF'nin bölge ve şehir izleme ekiplerinin elinde bu çocuklarımızın kayıtları vardır. Her kulüp 4-5 çocuğumuzun yetişmesine katkı sağlasa hem çocukların ve ailelerinin hayatlarına dokunmuş oluruz hem de ülke futbolunun geleceğinin yeteneklerini kaybetmeyiz. Biz İskenderunspor olarak kendimiz depremzedeyiz. Buna rağmen bir iki çocuğumuzu alabildik. TFF, Kulüpler Birliği, İkinci Lig kulüpleri bu konuda ortak hareket edebilir” görüşünü ortaya koydu.

T. Direktör LeventLevent Şahin