İskenderun Balıkçı Barınağı’na demirleyen öncelikli olarak kadın ve çocuklar olmak üzere bin 500 depremzedeyi ağırlayacak Süheyla Sultan Gemisi için, başvuruların başladığı bildirildi.  

İskenderun Balıkçı Barınağına demirleyen Süheyla Sultan adlı gemide odaların (12 kişilik) olduğunu kamuoyu ile paylaşan Kaymakam Murat Sefa Demiryürek “Öncelikli olarak kadın ve çocukların konaklaması öngörülmektedir. Gemide konaklamak isteyen vatandaşlarımız, *0539 709 96 71* nolu telefon üzerinden *19.03.2023 Pazar Günü Saat 09.00 -18.00* saatleri arasında personelimiz ile iletişime geçebilirler” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nün depremzede vatandaşların kullanımına sunulmak üzere İskenderun'a gönderdiği Süheyla Sultan Gemisi, İskenderun Balıkçı Barınağı’nda konuklarını ağırlamak üzere hazırlıklarını tamamladı. 

Karadeniz Holding tarafından deprem bölgesinde kullanılmak üzere dizay edilen, toplamda 1500 kişinin yaşayabileceği Süheyla Sultan yüzer yaşam kentinde klima, televizyon ve buzdolabının yer aldığı, her biri 12 kişilik 72 oda, yine her biri 4-6 kişilik 116 odaya sahip.

Ayrıca eğitimin aksamaması için gemide dershaneler de düşünüldü, 250 öğrenci için hazırlanan dersliklerde bilgisayar laboratuvarı, konferans ve iletişim merkezi yer alıyor. Süheyla Sultan yüzer yaşam kentinde, poliklinik ve revirlerin yanı sıra 20 kişilik yatarak tedavi sağlanabilecek sağlık alanları da bulunuyor.

Nevşehir'de anlamlı etkinlik Nevşehir'de anlamlı etkinlik

FrhKKHqWYAI56B0FrhJQgYXgAEN7IUFrhKKHpXwAAA7PiFrhJQgXX0AAHOsQFrhJQgcXsAEpuRWFrhJQgdWAAEmVna