İYİ Partili Şefik Çirkin, deprem nedeniyle şehir dışına gitmek zorunda kalan Hataylı seçmenin, seçime ulaşımını kolaylaştırmada, HBB başta olmak üzere Cumhur ve Millet İttifaklarının da katkı vermesi çağrısında bulundu.   

İYİ Partili Şefik Çirkin, Kahramanmaraş merkezli depremlerin yarattığı yüzyılın felaketiyle yıkılan Hatay’dan şehir dışına çıkan vatandaşların seçimde oy kullanmak için dönüş yapmasına imkan sağlamak üzere bir çalışma yapılması gerektiğine işaret etti.

İYİ Parti Milletvekili aday adayı Şefik Çirkin yaptığı açıklamasında; şunları paylaştı: “Hatay seçmeni olup da Adana, Mersin, Antalya, Ankara, İstanbul gibi Millet İttifakı bölgelerinde yaşayan seçmenlerimiz seçime ulaşımı için başta Hatay Büyükşehir Belediyesi olmak üzere hepsine İYİ Parti olarak müracaatta bulunacağız. Bu konuda vatandaşlarımızın bizden çok yoğun talepleri olmakta, kendi imkânlarımızı da zorlayarak Hataylıların seçime azami katılımı için elden ne geliyorsa yapacağız. Cumhur İttifakının da bu çalışmaya katılırsa, hükümet de görevini yaparsa, demokrasiye katılım azami oranda olur ve yeniden Hatay’la bir bağ oluşur. Seçimden sonra da ilk işimiz yaraları sarmak için kolları sıvamak olacaktır. Hataylının başaramayacağı bir iş yoktur. Atatürk’ün emanetine hep birlikte, tüm siyasi partiler ve STK’larla sahip çıkacağız. Hatay’ı süratle kalkındıracak projeleri hayata geçirip insanımızın yüzünün gülmesi için canla başla çalışacağız. Bunu kaybettiklerimizin hatırına, onlardan geriye kalanların yüzünü güldürmek için yapacağız. Bunu vatanımız, milletimiz, devletimiz için yapacağız. Herkese selamlar saygılar. Yüce Allah’tan sizlere sabır, kuvvet diliyoruz”

Türkiye İttifakı adayı Ahmet Özal başvurusunu yaptı Türkiye İttifakı adayı Ahmet Özal başvurusunu yaptı

Ayrıca şu an farklı illerde yaşam mücadelesi veren Hataylıların önemli bir kısmı kendilerini Hatay seçmeni olarak yazdırdıklarını da ifade eden Şefik Çirkin “Bunu memleketlerine sahip çıkmak adına yaptılar. Oy kullanma bağı güçlendirir. Bu kadar derdinin arasında bunu düşünmek çok asil bir davranış

Bunlar oylarını kullanıp geri dönecekler. Bu zamanda geliş-gidiş büyük masraf

O bakımdan hükümet ve belediyeler bu konunun bir an evvel üzerine eğilmeli

İhtiyaçlar karşılanmalı hazırlık yapılmalı. Zaten bu güne kadar geriye dönüş için bir girişim bir proje yapılmadı. Bir açıklama dahi yapılsaydı daha çok seçmen dönerdi çünkü umut olurdu. Bari bu günden itibaren yapılmalı.

Biz İYİ Parti olarak üzerimize düşeni yapacağız. Ama devlet ve belediye gücüyle, imkanları ile boy ölçüşemeyiz. Bunun yanı sıra çadır ve konteyner sorunu hala ortada durmakta, Havalar soğuk ve yağmurlu. Ayrıca prefabrik ev niye gündemde değil? Türkiye’de yüzlerce prafabrik imalatçısı var Antakya da bile var, Geçici değil kesin çözümdür prefabrik, en azından 2-3 yıl Deprem mağdurlarına kolaylıklar diliyoruz” şeklinde kaydetti.

272291690_3082814761935541_5265808306479814487_n