Yüzyılın felaketine neden olan ve ağır yıkımlara neden olan depremin izlerinin silinmeye çalışıldığı şu günlerde İskenderun’da da GSB’nin ‘Yaza Hareketli Giriyoruz’, ‘Hemen Başvur, Sporla Yaşa sloganıyla çocukların, öğrencilerin ve gençlerin bir nebzede olsa da sportif anlamda hayatlarına dokunulmaya çalışılıyor.

KAYITLAR 1 HAZİRAN’DA

05-18 yaş arasında herkesin 1 Haziran itibariyle başlayacak olan GSB Spor Okullarına müracaatların İskenderun Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğüne yapılacağı kaydedildi.

İskenderun Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü'ne bağlı spor tesislerinde uzman antrenörler eşliğinde; atletizm, futbol, jimnastik, hentbol, güreş, judo, kick boks, tenis, taekwondo, boks, yüzme, masa tenisi, karate, okçuluk, voleybol ve badminton olmak üzere onlarca branşta eğitimler verilecek.

İskenderun Gençlik ve Spor Müdürü Ferit Ali Gündel, Gençlik ve Spor Bakanlığının ‘Yüzme Bilmeyen Kalmasın’ Projesi kapsamında ‘Portatif Yüzme Havuzu’ ve yaz spor okulları kapsamında Denizciler Spor Kompleksi, İSTE Konteyner kentte ve İlçe Spor Müdürlüğü içerisinde bulunan portatif yüzme havuzunda kursların verileceğini söyledi.

Deprem acısının çocukların ve gençlerin üzerinden bir nebzede olsa silinmesi için sportif birçok kursun hayata geçirileceği belirten Ferit Ali Gündel, "GSB Yaz Spor Okullarına İskenderun’da yaşayan tüm gençleri ve öğrencileri davet ediyorum. Eğitim öğretim döneminin sona ermesi ile birlikte öğrencilerimiz yaz tatilinde hem dinlenecekler ve hem de spor yapacaklar. Tüm tesislerimiz de Antrenörlerimiz eşliğinde çocuklarımıza spor eğitimi vereceğiz. Tesislerimiz ve salonlarımız spor okullarımız için daima hazırdır" dedi.

GSB Spor okullarında, gençlerimize ve çocuklarımıza bir yandan spor eğitimi verilirken, bir yandan da fiziksel, zihinsel gelişimleri ile sosyalleşmelerine katkı sağlanması hedefleniyor.

50cecd99-3d7f-46e0-93a5-a0d668e6bb197bf61402-3137-4978-a49d-5af1283926af