Kentte son iki yıldır elde ettikleri başarılarla Hentbol sporunu popülerliğini arttıran Teknik Direktör Serhat Sezer nezaretinde mücadele eden İskenderun Belediye Spor Hentbol Kız takımı Mersin’de kendi grubunda yarıkkaya fırtınası estirdi.

GRUBUNDAN LİDER ÇIKTI

İki grupta 16 takımın yer aldığı Türkiye Hentbol Federasyonu’nun Küçükler Türkiye Şampiyonası grup elemelerine Hatay’ı temsilen İskenderun Belediye spor takımı katıldı. Rüzgârın Kızları İskenderun ekibi üç rakibini de açık ara farkla mağlup ederek (B) grubundan lider olarak çıktı.

“BU TAKIMDAN GURUR DUYUYORUM”

İskenderun Belediye spor Hentbol takımı Teknik Direktörü Serhat Sezer, Mersin’e Türkiye kulüpler yarı final maçlarına geldiklerini belirterek “Burada sekiz takım var. İkisi Gaziantep, iki Mersin, biz, Osmaniye, Adana ve kıran kırana maçlar gidiyor. Şu anda grup finallerine kalmayı garantiledik. Kızlarımız güzel oynuyor. İki senelik emeğimizin karşılığı, şu anda Türkiye finallerine bir adım uzaktayız. İskenderun’u en iyi şekilde temsil ettiğimize inanıyorum. Bu arada Belediye Başkanımız Mehmet Dönmez’in bizlere olan katkısı için teşekkür ediyorum. İnşallah daha büyük başarılara imza atacağız. Hepsi İskenderun’un çocuğu olan ve içlerinde bir tane yabancı oyuncu olmayan bu takımla gurur duyuyorum” dedi.    

GRUBUNDAN LİDER ÇIKTI AMA!

Gösterdiği performansla Mersin’in favori takımı olan ve B grubundan lider çıkan İskenderun ekibi, çeyrek finali vizesi için İstanbul Beyciler Spor maçına çıktı. Çok çekişmeli ve kıran kırana geçen maçı, İskenderun Belediye spor 15-20 kaybederek talihsiz bir mağlubiyetle final yolundan döndü.