Türkiye Okullar arası küçük kızlar Hentbol Şampiyonasında Hatay’ı yarı finalde Sivas’ta temsil eden İskenderun Fikret Koçak Ortaokulu takımı, elde ettiği başarıyla deprem bölgesine büyük bir gurur yaşattı.   

Depremin Rüzgar Kızları destan yazıyor…

İskenderun kent merkezine uzak, imkansızlıklara rağmen, Hentbol Milli Antrenörü Serhat Sezer ile takımın Antrenörü Beden Eğitimi öğretmeni Halil Göçer nezaretinde müsabakalara beton sahada hentbol çalışarak hazırlanan Fikret Koçak Ortaokulu takımı, geçen yılki Hatay şampiyonluğunu bu yıl da yenileyerek Türkiye okullar arası küçük kızlar şampiyonasında, adeta destan yazıyor.

Gruplardan yarı finale vize alarak, Sivas’ta Türkiye’nin en güçlü takımlarıyla mücadele etmek üzere yola çıkan Depremin ‘rüzgar kızları’ olarak adlandırılan takım kafilesi, Fatih Sultan Mehmet Mahallesi sakinleri ve veliler tarafından büyük bir coşkuyla uğurladı.

Takımın çalıştırıcılarından Hentbol Milli Antrenörü Serhat Sezer, takımlarının iddiasını ortaya koyarak “Bu şarkı daha yeni başladı, demiştim, Hatay şampiyonluğundan sonra. Şarkının sözlerini yazmaya devam ediyoruz. İnşallah İskenderun’un çocuklarını finale çıkarmaya gidiyoruz” dedi.

  Antrenörü Beden Eğitimi öğretmeni Halil Göçer de, bu kadar zorluğa rağmen, sporcularının motivasyonlarının çok iyi olduğunu, Hentbol Milli Antrenörü Serhat Sezer hocanın büyük katkılarıyla başarının geleceğine inandığını söyledi.

Sivas’ta okullar arası küçük kızlar Türkiye hentbol yarı final karşılaşmalarında Hatay’ı temsil eden İskenderun Fikret Koçak Ortaokulu takımı Depremin ‘Rüzgar Kızları’ çıktıkları tüm maçları farkla alarak, yarı finalden şampiyon olarak çıkmayı başardı, çıtayı Türkiye finallerine taşıdı.

Yüzyılın felaketiyle adeta yıkılan Hatay’a, Sivas’ta elde ettiği yarı final şampiyonluğu ile büyük gurur yaşatan İskenderun Fikret Koçak Ortaokulu Takımının çalıştırıcılarından Milli Antrenör Serhat Sezer duygularını şöyle paylaştı: “Ekibimle gurur duyuyorum. Yaklaşık on aydır beraber çalışıyoruz. Bir de üzerimizden deprem geçti, ona rağmen yılmadık, çalıştık ve şu anda Türkiye finali oynuyoruz”  

Bu mücadelede herkesin büyük emeklerinin olduğunun altını çizen Antrenör Halil Göçer “Velilerimizin, öğrencilerimizin, Serhat hocamızın Milli Takım antrenörü sıfatıyla büyük katkıları oldu. Aynı zamanda kulüp başkanımızın, belediye başkanımızın bizlere katkıları çok değerli, hedeflerimiz var. Bu yola koyulduk artık, Hentbolu İskenderun’da oynanacak hale getirdik. Heyecanlıyız, mücadele etme yolunda kararlılığımız, Türkiye finallerine çıktık, Türkiye finallerinde de umarım dereceyle dönmek istiyoruz” şeklinde konuştu.        

3840649d-fcc2-4959-bcb4-14385fbb98fb