Antrenör Mehmet Korhan Karaman’da 3 bin 500 sporcunun katıldığı Gençler Türkiye Taekwando şampiyonasında elde etikleri başarıyla İskenderunlu iki sporcunun milli takıma katılmaya hak kazandığını söyledi.

Karaman’da 17-22 Haziran 2023 tarihleri arasında yapılan, 75 ilden 953 kulüp, 3500 sporcunun katılımıyla Gençler Türkiye Taekwondo Şampiyonası gerçekleştirildi. Müsabakalarda Hatay, İskenderun’u temsil eden Abdulkadir Oral ve Beyza Çoban derece yaparak Temmuz ayında yapılacak olan Uluslararası Taekvondo Şampiyonası’nda Türk Milli Takımı adına ülkeyi temsil etmeye hak kazandılar.

DEPREMZEDE TEKVANDOCULAR

TÜRKİYE DE İLK 8.SIRALAMADA

Hatay İskenderun ilçesinde Eform Spor Merkezi ve milli takım Antrenörü Mehmet Korhan depremzede 6 taekwondo sporcusu ile ilk 8. sıraya girdiklerini belirterek “Zor şartlarda uzun zamandır depremden dolayı çalışmalarımızı yapamadığımız halde yine Eform spor merkezinin çatısı altında tekvandocuları toparlayarak Türkiye şampiyonlarına hazırlığımızı yaptık” dedi.

Gençler Türkiye taekvando şampiyonasında 75 il, 953 kulüp ve 3500 sporcunun yer aldığı organizasyonda İskenderun’u 6 sporcu ile temsil ettiklerini aktaran Korhan “Rakiplerimiz günde 3 antrenman yaparken ve aylardır bu Türkiye şampiyonasına hazırlanırken biz çok kısa sürede Türkiye şampiyonasına hazırlandık. Bu rağmen iki tane gencimiz hem erkek hem kızlarda 3500 sporcu onların arasında kızlarda da erkeklerde de ilk 8 e girdi. İki sporcumuzda temmuz ayın da yapılacak olan uluslararası müsabakada Türk milli takım adı altında uluslararası arenada Türkiye’yi yani ülkemizi temsil edecek. Gururlu ve sevinçliyiz alt yapımız sağlam, iyi bunun için az bir çalışmayla da gidip de bu dereceyi elde edebiliyorsak bu tabi ki bizi sevindiriyor” diye konuştu.  

Antrenör Mehmet Korhan Karaman’da gerçekleştirilen Gençler Türkiye Taekwondo Şampiyonası’na 6 sporcu ile katıldıklarını ifade ederek “İskenderun’umuzu ve Hatay’ımızı büyük bir başarıyla temsil ettik. Depremden dolayı çalışmalarımızı çok az bir süre içinde gerçekleştirmemize rağmen genç erkeklerde Sporcumuz Abdülkadir Oral kızlarda Beyza Çoban Sporcumuz derece yaparak iki sporcumuzda Temmuz ayında yapılacak olan Uluslararası Taekvondo Şampiyonası’nda Türk Milli Takımı adına ülkemizi uluslararası arenada temsil edecekler. Söz konusu müsabakada maddi ve manevi olarak sporcularımızın yanında olan Gençlik Spor İl Müdürümüze ve Taekwondo İl Temsilcimize teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

0194b3aa-4307-44d5-8a86-7b6fc6c46761IMG_20230624_160740