Merkezi Adana’da bulunan Bun The Bun, beşinci şubesini, genç girişimciler Tuna Akkaya ve Okan Yıldırım’ın girişimleriyle Arsuz’da hizmete açtı.

Arsuz Elma Market karşısında hizmet vermeye başlayan Bun the Bun’un açılışı, gündem yoğunluğu nedeniyle iki kez gerçekleşti. İlk açılışı, İskenderun belediye Başkanı Fatih Tosyalı yaptı. Tosyalı, genç girişimcileri bu cesaretlerinden dolayı kutladı ve bol kazanç dileğinde bulundu.

İkinci açılış ise CHP Hatay milletvekili Suzan Şahin ve Arsuz belediye Başkanı Asaf Güven gerçekleştirdi. Başkan Asaf Güven, her geçen gün güzelleşen Arsuz'u güzelleştiren etkenin gençlerin girişimleri olduğunu söyledi.

Milletvekili Suzan Şahin de, ekonomik sıkıntının her tarafı kuşattığı süreçte genç girişimcilerin cesaretlerine hayranlıkla baktığına, gençlerin bu gibi yatırımlarla asla geriye değil ileriye giden bir özelliğe sahip olduğunu vurguladı.

Hayırlı olması dilekleriyle kesilen kurdelanın ardından davetlilere, özel pişirim sistemiyle pişirilen ekmek içerisindeki Ban the Ban’ı ikram etti. Etli yemeğiyle birlikte tatlısı da yapılan ban the ban, davetlilerin beğenisini topladı.

BAN THE BAN’IN HEDEFİ 81 İL

Marka sahibi Adanalı Berat Kıyan, ürünle ilgili davetlilere bilgi verirken, hedeflerinin zincir oluşturmak olduğunu, Adana’da 3, Mersin ve Arsuz’da birer olmak üzere toplam 5 noktada hizmet verdiklerine belirterek “Ekmeğimiz, Uzakdoğu usulü bir ekmek. Ateşte değil de buharda pişiriyoruz. Bundan dolayı da aşırı yumuşak ve leziz oluyor. İçine tercih edilen et ve tavuk konulabiliyor. İçine tiftiklenmiş et, sakatat, kokoreç gibi ürünler konabiliyor. Tabi bu tercih meselesi” dedi.

Hedeflerinin 81 il olduğunu vurgulayan Kıyan, 5. Şubenin haricinde Antakya ve Arusz’da birer şube de açmayı planladıklarını sözlerine ekledi.

ZİNCİR OLUŞTURACAĞIZ

Bun the Bu işletmecieri Tuna Akkaya ve Okan Yıldırım da, henüz kısa bir süre önce hizmete girmelerine rağmen beklentilerinin çok üzerinde bir ilgi gördüklerini dile getirerek, Hatay genelinde farklı bir damak tadı olan ürünün satış noktalarını arttıracaklarını açıkladılar.