Ekonomik sıkıntıların yaşandığı bu dönemde esnafın desteklenmesinin önemine vurgu yapan İl Müdürü Öztaş, “Esnafın finansal yüklerini hafifletmek ve ekonomik faaliyetlerini sürdürebilmeleri için çeşitli kredi, hibe ve eğitim olanaklarının sunuyoruz. Hatay'daki esnaflarımızın her zaman yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Yeni KOBİ destek paketimizle birlikte, işlerini büyütmek isteyen girişimcilere de fırsatlar sunuyoruz. Özellikle pandemi sonrası ve depremin etkilerinin sürdüğü bu dönemde, KOBİ'lerin toparlanma sürecinde esnafımızın yanında olmaktan gurur duyuyoruz" diye konuştu.

Ayrıca, KOSGEB'in sunduğu desteklerin sadece finansal yardımlarla sınırlı olmadığını, eğitim ve danışmanlık hizmetleriyle de esnafa yol gösterici olmayı amaçladıklarını kaydeden Öztaş destek paketinden yararlanmak isteyen esnafların, KOSGEB'in resmi internet sitesi üzerinden başvurularını gerçekleştirebileceklerini açıkladı.

KOSGEB İl Müdürü Mustafa Öztaş, bu yeni destek paketinin Hatay'daki esnafın işlerini geliştirmesine ve bölge ekonomisine katkı sağlamasına büyük fayda sağlayacağını vurguladı. İGC Başkanı Diyap Atar ise KOSGEB Hatay İl Müdürü Mustafa Öztaş'a ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, esnafın desteklenmesine yönelik yapılan çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.