Genç çiftlerin mekana gelmesiyle başlayan düğün merasimine İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, önceki dönem milletvekili Suzan Şahin, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed Emin Ünalan, Adalet Komisyonu Başkanı Mahir Taştimur, Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, Jandarma Komutanı Binbaşı Yusuf Yıldırım, Çoban ve Düzen ailelerinin yakınları ile genç çiftin arkadaşları katıldı.

Başak ve Murat Ömer Düzen’in sahne performansı davetlilerden büyük ilgi gördü. Genç çiftin dans gösterisinin ardından nikah törenine geçildi. Nikah şahitliklerini Kaymakam Murat Sefa Demiryürek, Milletvekili Suzan Şahin, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammed Emin Ünalan, Adalet Komisyonu Başkanı Mahir Taştimur, Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, iş insanı Osman Tufan, Selin Pamuk ve Damla Bayır yaptı.

Nikah memuru tarafından evlilik cüzdanı imzalanırken, Kaymakam Murat Sefa Demiryürek, "Genç çiftimize bir ömür boyu mutluluklar diliyorum. Her evliliğin esas kuralı saygıdır," diyerek cüzdanın Milletvekili Suzan Şahin tarafından verilmesini istedi. Milletvekili Şahin, genç çifte bir ömür boyu mutluluk dileyerek, "Birbirinize karşı asla sırtınızı dönmeyin, hep yan yana olun," dedi ve evlilik cüzdanını çiftlere teslim etti.

Nikah töreninin ardından davetliler gönüllerince eğlendi. Çoban ve Düzen aileleri, tüm davetlilerle tek tek ilgilenerek mutluluklarını paylaştı.