Hatay’ın İskenderun ilçesinde emniyet ekipleri tarafından belirlenen adreslere yapılan baskıda depremden faydalanılarak işyerlerinden yağmalandığı değerlendirilen, bir market dolusu malzeme ele geçirildi.

Deprem yağmasının zulası şaşırttı!

6 Şubat tarihinde meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından İskenderun’da insanların can derdine düştüğü sıralarda, birçok işyerinde meydana gelen yağmalama olayı ile ilgili güvenlik güçleri tedbirlerini arttırdı, faillerin yakalanması çalışmaları da sonuç verdi. İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş ekipleri, Cumhuriyet ve Muradiye Mahallelerinde belirledikleri adreslere baskın gerçekleştirdi.

SIVIYAĞLAR ÇEYİZ SANDIĞI VE ÇEKYAT ALTINA GİZLENMİŞ

Yapılan operasyonda adrese giren polisler gördükleri manzara karşısında şaşkına döndü. Konutların içerisinde çekyat altları, dolaplar, çeyiz sandığı, adeta market reyonunda bulunan sıvı yağdan, kuru bakliyata, temizlik ürünlerinden, çaya, şekere elektronik aletlere kadar çok geniş bir ürün çeşidinin gizlendiği tespit edildi. Ele geçirilen bir market malzeme ile birlikte üş şüpheli gözaltına alındı.

İlçe Emniyet müdürlüğünde işlemleri tamamlanan şüpheliler İskenderun Adli makamlara sevk edildi. Yapılan sorgulama sonrasında nöbetçi mahkemeye çıkarılan şüphelilerden birinin tutuklandı, ikisi de adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Bu arada Depremin ilk günlerine dair şehrin bütün güvenlik kameralarını tarayan, gelen tüm ihbarları değerlendiren Emniyet ve Jandarma ekiplerinin son iki günde yağma şüphesiyle 14 farklı adrese girdiği de öğrenildi.