Yüzyılın felaketinin vurduğu Hatay’ın İskenderun ilçesinde 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı, Atatürk Anıt Alanı ile öğrencilerin sınava hazırlandıkları Gemide çeşitli etkinliklerle kutlanacağı bildirildi.

İskenderun Gençlik ve Spor Bakanlığı İlçe Müdürü Ferit Ali Gündel yaşanan 6 Şubat depreminden sonra 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı ile ilgili bilgi vererek “Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen Hatay olumsuzluklara rağmen gençler bayramı çeşitli etkinliklerle kutlayacak. Önce Atatürk anıt alanında, sonra da Süheyla sultan gemisinde kutlamalar olacak, bu etkinliklere haklımız da davetle” dedi.

11 ili etkileyen Kahramanmaraş merkezli depremlerin vurduğu Hatay’da İskenderun’un da çok büyük bir felaket atlattığını hatırlatan Ferit Ali Gündel “Geçen sene yapılan kadar çok, faaliyette bulunamayacağız. Ama bu sene öğrencilerimizin çoğu Süheyla Sultan Gemisinde, şuan üniversite ve 8. sınıf öğrencilerimiz sınavlara hazırlanmakta olan 950 öğrencimiz bulunuyor. Gemideki öğrencilerimiz arasından çok güzel şeyler yapacağız. Üç dört branşta turnuvamız olacak. Törenimiz Atatürk anıt alanında çelenk sunma töreniyle başlayacak. Bu hafta başlıyoruz, yaptığımız turnuvaların ödül törenini de Gemide gerçekleştireceğiz. 19 Mayısı da güzel bir şekilde geçireceğiz. Törenimize bütün halkımızı davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

IMG_20230511_150509IMG_20230511_142416