İskenderun Teknik Üniversitesi Kampüs Yerleşkesinde Üsküdar konteyner kent içerisindeki sentetik futbol sahasında, 12-17 yaş grubu 300 öğrenci, lise ve ortaokul kategorisinde 30 takımla turnuvaya katıldı.

İki ay süren İskenderun Konteyner ligi turnuvasında finaller çok çekişmeli ve seyri yüksek maçlara sahne oldu. Lise kategorisinde Koç A şampiyonluğu kazandı.

Kore A ikinci, Üsküdar üçüncü olarak turnuvayı tamamladı. Ortaokul kategorisinde ise Şampiyon Arkas D takımı oldu. Sakarya A ikinci, İGSAŞ B üçüncülük elde etti.

Finaller sonrasında dereceye giren takımlar ile futbolcularına madalya, kupa ve teşekkür belgesi verildi. Ayrıca her iki kategorinin şampiyon takımlarının 20 sporcusuna İbrahim Çeçen Vakfı tarafından eğitim bursu verileceği açıklandı.

İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek Gençlik Spor ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün özverili çalışmalarıyla gençleri haftanın 3 günü antrenman, 3 günü müsabaka biçiminde 6 gün bu sahalarda spor yapmanın zevkine vardıklarını söyledi.

Kaymakam Demiryürek, gerçekleştirilen finalle her ne kadar turnuva ligi sonlandırılsa da yine beden eğitimi öğretmenleri, Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü personeli onların spor yapabilmeleri için her türlü organizasyona teşvike devam edeceğini kaydetti.

İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Ferit Ali Gündel ise turnuvaya katılanlarla sınırlı kalmayıp daha fazla genci, daha fazla öğrenciyi sporla buluşturmak adına ellerinden geleni yapacaklarının altını çizdi.

Ödül törenine, Kaymakam Murat Sefa Demiryürek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Haytaz, Aile ve Sosyal Hizmet İlçe Müdürü Yılmaz Balaman, Gençlik ve Spor Müdürü Ferit Ali Gündel, turnuvaya katılan çocukların aileleri ile vatandaşlar katıldı.