Turuncu-mavili ekibin teknik direktörü Ender Traş, İnegöl maçıyla alakalı hiç hesapta olmayan bir mağlubiyet aldıklarını belirterek “Mağlubiyetleri sebebe bağlamak istemiyorum. Ama hafta arası kamuoyunun da malumu bir takım sıkıntılar yaşandı, bu sıkıntılar bertaraf edildi. O sıkıntılarla beraber konsantre eksikliği olmuş olabilir mi? Evet! Futbolda böyle şeyler vardır. Ama her şeye rağmen İnegöl’e gidip orada kazanmamız gereken bir maçtı” dedi.

İnegöl maçını değerlendiren Teknik Direktör Ender Traş “Maçada baktığın zaman, ilk yarı itibariyle çok iyi oynayan bir İskenderun spor. 4-5 tane net pozisyonumuz var. Her zaman şunu söylüyorum: İskenderun sporun zaten bir iç saha sıkıntısı var, stadyumu kendi sahası yok! Onla beraber seyirci baskısını kuramıyoruz. Onla beraber hakem faktörü girince; hiçbir zaman ben hakemlerle ilgili futbolculuk hayatım boyunca da konuşmadım, ne yazık ki geçen hafta da bir gerçek var. Verilmiş penaltıda bir kırmızı beklerken rakip lehine penaltı veriliyor. Rakip de buna şaşırıyor. Bizim de 70’inci dakikada penaltı olan, bariz penaltı verilmiyor. Ona rağmen kazanmalıydık, çünkü biz İskenderun sporluyuz, hedeflerimiz var, hayallerimiz var, hayali olan hiçbir kimse kaybetmez” diye konuştu.

Geçen haftayı bir kayıp olarak görmediğini sözlerine ekleyen Teknik Direktör Endir Traş “Şimdi önümüze bakmamız lazım. Hala play off’tayız, dolayısıyla bu hafta oynayacağımız Kastamonu maçı, bu bağlamda çok önemli. Kastamonu takımı sezon başında kurulmuş iki üç takımdan biri, maddi anlamda çok büyük paralar harcamış ve hakkettiği yerde, şuan grupta ikinci durumda ama bu demek değildir ki teslim olacağız. Bence bu maçın favorisi yok, iki takım da ortada, dolayısıyla kazanmak için elimizden her geleni yapmak için hafta başından beridir çok iyi çalıştı. Çocuklar maçta inşallah kazanıp hem geçen haftanın telafisini, hem de daralan lig maratonunda yerimizi daha da sağlamlaştırmak istiyoruz” diye konuştu.