Kırıkhan’ın en büyük ve en gözde yayla merkezi olan Alan yaylasında oturan insanların yarım asırlık hayali gerçeğe dönüştü ve 4414 hak sahibi tapularına kavuştular.

         Yaz aylarında nüfusu 20 bine ulaşan Alan yaylasında oturan vatandaşlar,   tapuları olmaması nedeniyle büyük sıkıntılar yaşıyorlardı.  Yayla sakinler bu sıkıntıları Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman’a ileterek çözüm istediler. Belediye Başkanı Ayhan Yavuzla beraber bir kaç kez Alan yaylasına  giderek yayla sakinlerini ziyaret edip sorunlarını dinleyen Milletvekili Yayman, sorunun  çözümü için gerekli mercileri arayarak  sorunun çözümü için  çalışmalara  başlanması gerektiğini söyledi.

          İlgili mercilerin çalışmaları 1 yıl kadar sürdü ve  bu çalışmalar neticesinde Alan yaylası sakinlerinin sorunu çözüme kavuştu. 4414 hak sahibini ilgilendiren tapu dağıtım töreni bugün Gülşah Güler Sosyal tesislerinde gerçekleştirildi.

         Törene, Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Hüseyin Şanverdi, İlçe Kaymakamı Mahmuthan Arslan, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Tapu ve  Kadastro Hatay Bölge Müdürü Tamer  TaşkıranHatay Orman  Bölge Müdürü   Ali Özdemir, Ak Parti ilçe  başkanları,  mahalle muhtarları ve kalabalık vatandaş topluluğu katıldı.

          Toplantıda konuşan Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman “Halkımızın 50 yıla yakın süren sorunların birini daha çözmenin  mutluluğunu yaşıyoruz. Tam 4414 hak sahibini tapularına kavuşturduk.  Alan yaylasında 1  geçen yıl başlatılan kadastro  çalışmaları tamamlandı ve  hak sahipleri  tapularına kavuştular.  Bundan sonraki süreç bu bölgede imar çalışması olacaktır. Belediye Başkanımız Ayhan Yavuz ve ekibi bu konuda gerekli çalışmaları yapacak ve buradaki gelişmenin önünü açacaktır. Yaparsa Ak Parti yapar sözü bir kez daha gerçekleşti ve 50 yıllık sorun ortadan kaldırıldı. Bu konuda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.

Temsilen 100'e yakın hak sahibine tapuları teslim edildi.

       Alan Yaylası sakinleri ise yaptıkları konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Tapu ve Kadastro ile Orman Bölge  Müdürlüklerine ve emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

eb203d4a-a869-461d-8afb-1f241e79d2d1a07d27d7-8347-47ab-9ef8-bdcaac51c6d0