Uzak Doğu sporu Taekwondoya yıllarını vermiş, Milli Takım Antrenörlerinden Mehmet Korhan 2022 yılının Hatay ve İskenderun Taekwondo'su için başarılarla dolu çok iyi geçtiğini söyledi.

Taekwondo Antrenörü Mehmet Korhan dünyada sosyo-ekonomik sıkıntıların yoğun hissedildiği 2022 yılında faaliyetini sürdükleri sporun ülkedeki ve Hatay’daki değerlendirmesini yaptı.

2022 yılının Hatay ve İskenderun Teakwandosu için çok güzel geçtiğinin altını çizen Mehmet Korhan “Büyükler okul sporları için bayağı bir yoğun sezon geçirdik. Madalyalar getirdik, aynı zamanda onunla yetinmeyip milli takımın başında uluslararası müsabakalarda görev aldık ki, en son Arnavutluk'ta yapılan Balkan şampiyonasında milli takım, bazında milli takım kontrolörü olarak görev aldık. Burada 44 tane madalya aldık, yani rekor üstüne rekor kırdık” dedi.

Hiçbir şekilde yaptıklarıyla yetinmediklerini vurgulayan Mehmet Korhan “Şimdi geldik 2023'e, öncelikle 2023'ün herkes için sağlık mutluluk Barış huzur getirmesini temenni ediyorum. İnşallah önümüzdeki hafta 2023'ün sezonuna başlamış olacağız. Önümüzdeki cumartesi günü ayın 7'si, Dörtyol İlçe Spor salonunda büyüklerin ilk seçmesi yapılacak ve il seçmesinde birinci olan çocuklarımız kısmet olursa Ocak ayının 13-17'si arası Konya'da yapılacak olan büyükler tekvando şampiyonasında İlimizi temsil edecekler” diye konuştu.