Bu yaz sezonunda Gençlik ve spor bakanlığının yeni bir projesine daha başlamış olacaklarını ifade eden Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin “Öğrencilerimizin GSB (Gençlik ve Spor Bakanlığı) gençlik yaz okulları programı olacak. Normal yaz okullarımız devam ederken, normal kurslarımız, çalışmalarımız devam edecek. Aynı zamanda haftalık dönemler halinde 11-14 yaş ve 15-18 yaş olmak üzere iki gurup halinde sabah 09.00’da öğrencilerimiz gelecek, akşam 17.00’e kadar birlikte zaman geçireceğiz” dedi.

Gençlik Yaz okulları programının bir hafta süreceğini, bir haftalık programın içeriğine de değinen Ahmet Keskin “Her güne bir hareketlilikle başlıyorlar gençlerimiz. Biliyorsunuz 2024 yılı gençlik spor bakanlığı tarafından hareketlilik yılı olarak ilan edildi. İlk gün pazartesi günü geldiklerinden itibaren tanışma aktivite ile ‘buz kırıcı’ hareket etkinlikleri ile geçlerimiz programa başlayacaklar. Bu program kapsamında güzel konuşma dersleri temel bilimler dersleri onun haricinde sahne sırası sende,  ses sahne tiyatro gibi değişik branşlarında çalışmalar yapacaklar. Bu çalışmaların tamamı hepsi ücretsiz alacaklar. Cuma gününe kadar yaptığımız bu çalışmaların sonunda geçlerimizle programımızı tamamlarken Cumartesi günü de ailelerimizi davet edeceğiz bu 25 kişilik grup içerisinde ailelerimize geçlerimizin bir hafta içerisinde neler yaptıklarını, faaliyetlerini görselleriyle videolarla gösterirken Gençlik merkezlerinin imkânlarının neler olduklarını bizatihi kendileri deneyimlemiş olacak” şeklinde konuştu.

Amaçlarının bir tanesinin de hem geçlerinin sabahtan akşama kadar zaman geçirecekleri bir gençlik merkezi alanı ve buna bağlı birçok etkinliklerin olduğu aktaran Ahmet Keskin, burasının sadece bir kurs merkezi olmadığını, gönüllülük faaliyetleri, yardımlaşma faaliyetler gibi birçok alanda kendilerine anlatabilecekleri, kendilerini bulabilecekleri alanlar olduğunu geçlerle ailelerine anlatmak istediklerini söyledi.

Bir haftalık programların aslında yeterli olmadığının altını çizen Gençlik Merkezi Müdürü Keskin “Haftalık programlar açıkçası demo programı gibi olacak, programı gören geçlerimiz yıl boyunca devam eden diğer çalışmalarda aktif olarak katılımını sağlamış olacak. Bu anlamda 1 Temmuz itibaren başlayacak ilk kursumuzla, ilk çalışmamızla birlikte 9 dönem şeklinde yapacağız ve 1 Eylül itibariyle çalışmamız bitmiş olacak. Bütün geçlerimizi de ailelerimiz de bu yaz okulu programımıza davet ediyoruz” diye konuştu.