Merkez üssü Kahramanmaraş ve Hatay olan depremlerin yarattığı yüzyılın felaketinde enkaz altından 40 vatandaşı canlı kurtaran GEA Arama Kurtarma ekibini İskenderun’dan alkışlarla uğurlandı.

Toprak Ana- farklı meslek dallarına mensup, gönüllüler tarafından; 1994 yılında, felsefenin, hayata uygulanan erdemler ve pratik değerler bütünü olduğunu vurgulayarak arama-kurtarma-ekoloji-insani yardım ve sosyal kampanya faaliyetleri alanında çalışmalar yapmak üzere kurulan GEA Arama Kurtarma gönüllüleri depremin ilk gününden buyana İskenderun’da görev yaptı. Birçok enkazda hayat kurtarmak için mücadele veren GEA Arama Kurtarma Gönüllüleri, bu süreçte 40 vatandaşı enkazdan canlı kurtararak hayata bağladı.

15 Şubat itibariyle İskenderun Kaymakamlığı ile birlikte 21 çadır alanında, afetzedelerimizin öncelikli ihtiyaçları olan ısıtıcı, battaniye, gıda, hijyen, iç giyim malzemeleri, powerbank, radyo dağıtımı gerçekleştirdi.

İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, GEA Arama Kurtarma Gönüllülerinin, arama kurtarma için geldiklerini belirterek “40 insanın enkaz altından çıkarılmasında görev aldılar. Sonrasında kurulan 3739 çadırın tamamına battaniye, ısıtıcı, hijyen malzemesi gibi yardım malzemelerini Kaymakamlık adına ulaştırdılar” dedi.

GEA Ekibi, İskenderun Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek’in de katıldığı törenle bugün Deniz Alayından Mehmetçik alkışlar arasında kentten uğurladı.