Engelli Onur’dan Şampiyonluk Sözü…

İskenderunlu tenisçi Onur korkmaz, Antrenörü Selma Bilgin gözetiminde yoğun bir program çerçevesinde olimpiyatlara hazırlanıyor. Hedefi, Paris’te yapılacak dünya şampiyonluğuna katılmak olarak belirledi.

İskenderun’daki engellere engelsiz bir yaşam sağlamak adına İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü hazırladığı programlarla çalışmalarını aralıksız devam ettiriyor. 2019 yılından bu yana bünyede gönül verdiği tenis sporunu en iyi şekilde icra etmek için çalışan Down sendromlu Onur Korkmaz, antrenörü Selma Bilgin’in gözetiminde antrenmanlarını sürdürüyor. Antrenmanlarda hırslı, disiplinli ve istekli görünen engelli tenisçinin yaşama arzusu raketleri kullanışıyla dikkat çekiyor.

Mart ayında Antalya’da yapılacak olimpiyatlar öncesindeki hazırlıklarla ilgili değerlendirmede bulunan İskenderun Geçlik Spor Tenis Antrenörü Selma Bilgin,  çalışmaların aksamadan planlı bir şekilde devam ettiğini kaydederek, Onur’dan şampiyonluk beklediklerini aklardı. Antrenör Bilgin, 21 yaşındaki Onur Korkmaz’la 2019’dan bu yana sporcusu olduğunu hatırlatarak “Daha önce Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu tarafından tenis milli takımına ikincilikle girmişti. Covitten dolayı olimpiyatlar iptal edildi. Bu sene tekrar ülkemizde 19 ve 26 Martı tarihlerinde Antalya’da yapılacak. Tekrar biz 19 Kasım’da milli takım seçmelerine gittik. Onur bu sefer birincilikle girdi. Türk Özel Sporcular Spor Federasyonu’nun ev sahipliğinde yapılacak olan olimpiyatlarda ülkemizi temsil edecek” diye konuştu.

Mart’ta yapılacak olimpiyatlarda kota alması durumunda bu kez Paris’teki dünya şampiyonluğuna katılacağının altını çizen Antrenör Korkmaz “Eğer Onur burada kota alırsa 8-12 Eylül 2024 Paris’te VIRTUS Uluslararası Spor Federasyonu Zihinsel Engelliler için özel kurulan bir federasyon tarafından yapılacak olan dünya şampiyonasında da bizi temsil edecek. Çalışmalarımızı her gün yapıyoruz. Biz Onur’dan umutluyuz ve başaracağına inancımız tamdır” dedi.

Engelli olmasına rağmen Onur Korkmaz’ın büyük bir yetenek olduğunu belirten İskenderun Gençlik Spor Müdürü Ali Ferit Günder de “Aldığı başarıları İskenderun açısından gurur verici, Onur Korkmaz bizim 2019’dan beri tenis öğrencimiz. Kadrolu antrenör olan Selma hocamızla beraber çalışıyor. Bu yıl itibari ile 19-26 Mart tarihinde Antalya’da yapılacak olan Trisome Games Olimpiyatlarına hazırlığını yapıyor. Yoğun bir şekilde çalışıyorlar. Onur aynı zamanda milli takımda İskenderun’umuzun bu anlamda gururu. Çalışmalarını hocasıyla güzel bir şekilde, hızlı bir şekilde, yoğun bir şekilde ve eğlenceli bir şekilde geçiriyorlar. Bu çalışmaların neticesinde bu sene yapılacak olan olimpiyatlardan sonra eğer başarılı olurlarsa Eylül ayında Paris’te yapılacak olan dünya şampiyonasına katılmaya hak kazanacak. Biz Onur’u gönülden destekliyoruz. Onur tenis branşında İskenderun’umuzda engelli olarak milli olan ilk kardeşlerimizden bir tanesi. Bu da İskenderun’umuz için guru vericidir” şeklinde konuştu.

Şampiyonluk sözü veren down sendromlu İskenderunlu tenisçi Onur Korkmaz, Antalya’da birinci olacağını ve Paris’te madalya alarak Türkiye’ye döneceği sözünü verdi.