Halk sağlığını korumak adına il genelinde çalışmalarını devam ettiren Hatay Büyükşehir Belediyesi ekipleri düzenlediği denetimlerle sağlığı tehdit eden olumsuzluklarla mücadeleyi sürdürüyor.    

KUSURLU ETE RASTLANMADI

Gıda mühendisleri eşliğinde denetlenen 7 kasap dükkânında insan sağlığını tehdit eden ve mühürsüz ete rastlanmadı. Gerçekleştirilen denetimlerde et mamulleri satış alanlarında ruhsat ve evrak kontrolünün yanı sıra etlerin son kullanma tarihleri, saklama koşulları, yetkili kesimhane mührünün olup olmadığı, işletmelerin fiziki durumu ve hijyen koşulları kontrol edildi.

KURALLAR HATIRLATILDI

Büyükşehir ekipleri; yapılan denetimlerde işletme sahiplerine; kaçak kesim yapılmaması, hijyen kurallarına uyulması, personelin önlük giymesi, haşerelere karşı iş yerinin düzenli olarak temizlenmesi ve ilaçlanması gibi genel kurallar hatırlatıldı. Kurallara uyulmaması durumunda ise cezai işlem uygulanacağını bildirdi.

DENETİMLER DEVAM EDECEK

HBB yetkilileri, bu tür denetimlerin düzenli aralıklarla yapıldığını ve halkın sağlığı için denetimlerine devam edeceklerini belirtti.