İskenderun spor Kulüp Başkanı Hakan Bolat, takımı ikinci lige çıkarma başarısı gösteren teknik direktörden, tıkımı üç hafta çalıştırıp, istifa eden teknik adam Nedim Yiğit’e teknik direktör sorununa açıklık getirdi.   

Teknik Direktör Nedim Yiğit’le üç maçta 6 puan kaybettikleri için karşılıklı anlaşarak yollarını ayırdıklarını belirten İskenderun spor Kulüp Başkanı Hakan Bolat “Bu Nedim Yiğit’le özel bir durum değil, bu hangi hoca olsaydı, 3 tane zayıf rakibimize oynadığımız maçta, hangi hoca olsaydı, yollarımızı ayırırdık” dedi.

Hoca tercihinde bir yanlış varsa kendi suçu olduğunu vurgulayan Kulüp Başkanı Bolat “Bende bu suçumu kabul ediyorum. Bunun içinde ne gerekirse yapacağız. Ama bundan önceki konuya girmek istiyorum. Ben biliyorsunuz ki Bülent Yenihayat'a o kadar destek çıktım. Hep arkasında durdum ve ben insanlara dememe rağmen, ‘bizim Bülent Yenihayat’la uzun süredir projelerimiz var’, diye… Her maçtan sonra Bülent hoca istifa denildi. Hiç şimdiye kadar hiç konuşmadım. Buca maçının 60’ıncı dakikasında maç skoru 0-0 biterken bile Bülent hoca için ‘istifa’ dediler. Maçta yenildik ve hoca da istifa etti. Bu odada birbirimize sarıldık ağladık ve ayrıldık birbirimizden” diye konuştu.

Şimdi Bülent Yenihayat’ı gönderen insanların, şimdi tekrardan kahraman yapmaya başladığını ifade eden Başkan Bolat “Bülent Yenihayat’ı hiç bir şekilde benim tarafımdan gönderilmedi. Kendisi gerçekten istifa etti. O seyirci baskısı yüzünden ayrıldı ve gitti. Bugün eğer ikinci hocaya geçtiysek bunun sebeplerini kimse kimseden aramasın. Simdi bazı seyirciler yazıyor, Bülent Yenihayat’ı neden gönderdiniz? Ben göndermedim! Bülent Yenihayat benim kardeşim, her gün görüşüyoruz. Hatta zaman zaman İskenderun sporun maçlarını seyrettiriyorum. Diyorum ki; nerede hata var, gece gündüz birbirimizle telefonda konuşuyoruz” şeklinde konuştu.

HOCALARLA GÖRÜŞMEYE BAŞLAYACAĞIZ

 En kısa sürede buraya layık bir teknik direktör getireceklerinin altını çizen Başkan Bolat şunları söyledi: “Bu sefer de teknik direktör seçiminde, inceleyip sık dokuyacağız. Bir de bir buçuk yıllık getirmek istiyoruz, artık yani gelecek senenin planının bir hocayla devam etmek istiyoruz. Bu seneki başarı ne olursa olsun, nerede olursa olsun, bir buçuk senelik yapılandırma yapmak istiyoruz. Biz Allah'ın izniyle başkan olduğumuz sürece burada İskenderun spor seyircisine 1 lig maçlarını seyrettireceğiz. Ben görevimin başındayım hiçbir şekilde burayı bırakma gibi bir niyetim yok. Hiç kimse de beni yıldırmaya çalışmasın, beni Yıldırmaya hiçbir şekilde gücünüz yetmedi, yetmez. İskenderun spor taraftarı bir gün çıkar gelir. ben buradan bırakırım giderim. 3 gün arka arkaya maçımız var. En azından kendi imkanlarımızla, şu anlık mevcut hocalarımızla hep kontrolüm altında çıkartacağım demiyorum, benim kontrolüm altında neyse hep beraber kadroyu istişare ederek birbirimizden, hocalar bu kadroya karar veriyorlar. Biz de tamam diyoruz. Sonra bir süzgeçten geçirip maça çıkartıyoruz. Ben hoca değilim teknik direktör değilim. Ben bu işin başkanıyım kulübü iyi idare etmek benim işim. Ben teknik olayların hiçbirine karışmadım, karışmıyorum. Ben hiç kimsenin işine karışmadım ve hiç kimsenin de işine karışmayacağım…”

Bu kulübü sıfırdan aldığını bataklıktan kurtardığını ve elimden geleni yaptığını sözlerine ekleyen Turuncu-Mavili Kulübün Başkanı Bolat “Bu şehirde bana yapılan bütün engellemelere rağmen, bu engellemeleri senenin soruna doğru konuşacağım. Bu kulübü ne olursa olsun, en önemli yeri getireceğim. Biz alıştık artık bunlara, benim arkamda inanılmaz bir taraftar kitlesi var. O taraftarlar bu İskenderun sporun gururudur. Bu İskenderun sporun gülüdür. İskenderun sporun arkasında gerçek bir taraftar var. En azından hala daha ölmemiş bizim gibi, 1980 yılların İskenderun sporunu bilen taraftarlar var, taraftarlarımız var. Biz bu yolu onlarla beraber yürüyoruz. Şu anki mevcut takım ben iddia ediyorum 2 ligde 2 grubunda da en iyi takımı, şanssızlıklar yaşadık, beceriksizler yaşadık ama biz hedefimize ulaşacağız Allah'ın izniyle…” şeklinde sözlerini tamamladı.