Yüzyılın felaketinin yaşandığı 11 il arasında en fazla depremden etkilenen yerlerin başında yer alan Hatay’a gezi ve incelemelerde bulunmak üzere gelen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ İSTE (İskenderun Teknik Üniversitesi) Kampüsündeki AFAD Kriz Merkezine gitti.

Bakan Bozdağ’ı kriz Merkezi önünde, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, Koordinasyon valileri Kırşehir Valisi H. Mete Buhara, Kırklareli Valisi Birol Ekici, İskenderun kaymakamı Murat Sefa Demiryumruk, Cumhuriyet Başsavcısı Muhammet Emin Ünalan, Adalet Komisyonu Başkanı Mahir Taştimur, İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş karşıladı.

ALTI İLÇE İSKENDERUN’DAN KOORDİNE EDİLİYOR

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, İSTE İskenderun Teknik Üniversitesi’nde kurulan AFAD Kriz Merkezinden deprem sonrası ilçenin yönetimi ile tüm işlerinin buradan koordine edildiğini belirterek “Merkezimizde iki koordinasyon valimiz, kaymakamlarımız, AFAD var ve tüm birimlerle birlikte çalışıyoruz. İskenderun ve çevresindeki 6 ilçeyi de buradan koordine ediyoruz” dedi.

Merkezde İskenderun depremi ile ilgili brifing verilen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a daha sonra basına kapalı toplantı gerçekleştirdi.