Kahramanmaraş Merkezli depremlerin yarattığı yüzyılın felaketinden en fazla etkilenen illerin başında gelen Hatay’da Jandarma Komutanlığı ekipleri Defne ilçesinde depremzede çocukları unutmadı.  

   Depremden hemen sonra Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler yaşanan felaketten etkilenen kesimlere yardıma koştu, ihtiyaçlarının giderilmesine katkı verdi. Deprem bölgesinde yaraların sarılması için canla başla çalışan Defne ilçe Jandarma Komutanlığınca önceki gün depremzede çocuklara moral amaçlı tablet dağıtımı gerçekleştirildi. İlçede bulunan 8 mahallede jandarma komutanı ve personel ile birlikte çocuklara 50 adet tablet dağıtımının yanı sıra, çocuklar çeşitli hediyelerle sevindirildi, moral verildi.

Ayrıca Defne ilçe Jandarma Komutanlığınca vatandaşa su yardımında bulunuldu. Defne ilçe jandarma komutanı ve personel ile birlikte 978 koli su dağıtıldı. Vatandaşlara yardım faaliyetlerinin devam ettiği, 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremde, Hatay İl Jandarma Komutanlığı personelince çocuklara moral ve mativasyon vermek amacıyla desteklerini canla başla sürdürüldüğü kaydedildi.