Payas’ta mitingi gibi açılış…

Cumhur ittifakının Payas Belediye Başkan adayı Bekir Altan ilçenin coğrafyasına özgü değerleri kapsayan ve gelecekte kültürel peyzaj kimliği ile markasını temsil edecek özgünlükte hayata geçirdiği belirtilen bir Millet Bahçesinin açılışı adeta mitinge dönüştü.

Beş dönemi geride bırakarak Türkiye’de 6 dönem vizesi alma mücadelesi veren ve rekora koşan Cumhur ittifakı Payas Belediye Başkanı Bekir Altan, Millet Bahçesi açılışına Ak Parti eski milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı da katıldı.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi yanında düzenlenen açılış töreninde, MHP İl Başkanı Mehmet Feyzi Altay, Dörtyol Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ercan Yıldırım, Payas Yardımlaşma Derneği Başkanı Enver Höbek, ilçe başkanları hazır bulundu, binlerce vatandaş ilgi gösterdi.

Cumhur ittifakı Payas Başkan Bekir Altan, Hatay’ın en büyük parkını geçen hafta İskenderun’da açıldığını belirterek “Belediye Başkanımız Fatih Tosyalı bu rekoru elimizden aldı, sayın başkanımız şu an aramızda. İskenderun’a çok güzel hizmetleri oldu, kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.

Payas’ta 38 dönüm arazi üzerine muhteşem bir Millet Bahçesi yaptıklarını ifade eden Başkan Altan “Hem şehrimizde tarihi yapıyı koruduk, hem de yeşili koruyarak, insanlarımızın nefes alacağı alanları genişlettik. Biz göreve gelmeden önce buralar mezbelelikti. Sokulu Mehmet Paşa Külliyemizi, Payas Kalemizi, Cin kulemize hayat verdik, insanlarımızı kullanımına açtık. Bu hafta içerisinde Türkiye’de bir ilk olan, adını Çanakkale Zaferi’nin kahraman birliği olan 57. Alay’dan alan cami açılışımız var. Payas bizim sevdamız, Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin yapamadığı bütün hizmetleri yaptık. HBB, çalışmadı, üretmedi. Artık bu hizmet vermeyen anlayışın gitmesi gerek. Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir belediye Başkan adayımız Sayın Mehmet Öntürk ile Payasımıza yeni dönemde yeni hedefleri hayata geçirmek zorundayız. Sizlerden Mehmet Öntürk için de oy istiyorum. Kazanan Hatay’ımız, Payas’ımız olsun" diye konuştu.