Hatay’ın İskenderun ilçesinde Galatasaray Futbol okulunda, teknik sorumlu Engin Canımoğlu gözetiminde kendini geliştiren, 9 yaşında sarı-kırmızılı takıma giden Ada Yüzgeç’in A takımla antrenmanlara başladığı bildirildi.

İskenderun Galatasaray Futbol okulundan yetişen, disiplinli bir şekilde çalışmalarını sürdüren Ada Yüzgeç’in A takımda idmanlara çıkması hem memleketinde, hem de Galatasaray ailesinde sevinçle karşılandı.

Galatasaray’a 9 yaşında gittikten sonra sarı-kırmızılı takımda çok önemli başarılara imza atan Ada Yüzgeç’le ilgili İskenderun.org haberi ekibine açıklamada bulunan Teknik sorumlu Engin Canımoğlu, “Galatasaray İskenderun futbol okulundan yetişen Ada gurur kaynağımız oldu. Galatasaray’a verdiğimiz ilk çocuğumuz, 9 yaşında gitmişti. A takımla antrenmanlara çıkmaya başladı, ayrıca milli takımda forvet olarak en son maçta Makedonya’ya iki golünü de attı, kaptanlığı da aldı. Sürekli istikrarlı bir şekilde çalışmalarına devam etmektedir. İskenderun Galatasaray Futbol okulundan yetişen diğer futbolculara da çok güzel bir model oldu. Onun haricinde iki çocuğumuz daha Galatasaray’a gitti. Şimdi de vermek üzere olduğumuz bir çocuğumuz var, onu hazırlıyoruz, yapılan son kampta ve Florya’daki son değerlendirmelerden sonra orada da inşallah Allah kısmet ederse, son görüşmeler aileyle yapılıp, onu da İstanbul’a yönlendireceğiz” diye konuştu.

İskenderun Galatasaray Futbol okulu olarak yaz kış çalışmalara aralıksız devam ettiklerinin altını çizen Canımoğlu “Biz eğitim verdiğimiz çocuklarımıza destek oluyor, futbol hayatlarında daha başarılı olmaları için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz” dedi.

galatasaray futbol okulu.mp4_snapshot_01.16.772galatasaray futbol okulu.mp4_snapshot_00.13.54541a7b1f1-e48c-435f-8ec5-647ca4d2de023b52760d-87ef-42e3-8a2f-b1b4072a4be5