Dünyada en aktif ve ekonomik getirisiyle ilk 10’da yer alan Turizm sektöründe geniş bir çalışma alanında görev yapabilecek elemanlar kazandırmak üzere İskenderun Sahil Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi de açtığı Konaklama ve seyahat bölümünde öğrenci yetiştirerek katkı sunuyor.

İskenderun.org haber ekibi mikrofonlarına konuşan Lisenin Konaklama ve Seyahat Bölümü Öğretmeni Arzu Uslu Konaklama ve Seyahat bölümü sınıfında derslerinin genel turizm olduğunu belirterek “Ülkemiz turizm potansiyeline sahip bir ülkedir ve dünya sıralamasında ilk onda yer almaktadır. Devlet ve özel sektör bu alanın büyümesi için gereğinden fazla yatırım yapmaktadır” dedi.

Tireli üretici kadınlar dijital pazarda ‘Ben de Varım!’ dedi Tireli üretici kadınlar dijital pazarda ‘Ben de Varım!’ dedi

Yapılan turizm yatırımları neticesinde eleman ihtiyacı ortaya çıktığını belirten Sınıf öğretmeni Arzu Uslu “Bizler bu bölümde bu ara eleman ihtiyacı karşılamaya yönelik adımlar atıyoruz. Öğrencilerimizi kat hizmetleri ön büroda seyahat acentelerinde stajlarını yapıyorlar. Buradan mezun olduktan sonra ön büroda kaç hizmetlerinde seyahat acentaların da çocuk animasyonlarında çalışabiliyorlar. Akademik olarak da üniversite düşünebilirler. Bu bölümü tercih edebilecek öğrencilere tavsiyem insana ve insan ilişkileri seviyorlarsa, bu bölüme bekliyorum” diye konuştu.

IMG_20231003_125418IMG_20231003_125358

IMG_20231003_125410

Editör: Halit Sapmaz