Turizm haftası dolayısıyla bir açıklama yapan dernek başkanı Sabahattin Uygun, önceki yıllara nazaran depremin etkisiyle kutlama yapmadıklarını, başta Kaymakam olmak üzere bir dizi ziyaretler gerçekleştirdiklerini ifade etti.  

On bir ili kapsayan ve en fazla Hatay’da etkisi hissedilen 6 Şubat depremlerinde ağır yaralar alan İskenderun’un ayağa kalkma sürecinde olması dolayısıyla haftanın buruk kutlandığının altını çizen Dernek Başkanı Uygun “6 Şubat depremlerinde en çok etkilenen illerden biri Hatay oldu. İskenderun ilçesinde de deprem konaklama tesislerini yıktı, ağır hasarlara, bir kısmının da az hasar yarattı. Birçok sektör gibi ağır yara alan Turizmin de kentte ayağa kalkacağına inanıyoruz” dedi.   

Her yıl düzenli olarak kutlanan Turizm Haftası’nın bu yıl yaşanana yıkım dolayısıyla aksamaya uğradığını söyleyen Sabahattin Uygun “Her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında, toplumdaki turizm bilincinin ve bilgisinin daha çok arttırılması, vatandaşlarımızın turizm konusundaki hassasiyetinin geliştirilmesi amacıyla Turizm Haftasını kutlamaktayız. Bu yıl 48. kez kutlanacak olan ‘Turizm Haftası’ etkinliklerini kentimizde meydana gelen yıkımlar dolayısıyla gerçekleştirememenin burukluğunu yaşıyoruz. Turizm Haftasının 48. yıldönümünü ne yazık ki bu yıl da buruk bir şekilde sessizce kutlamaktayız. Ama umutlarımızı diri tutarak sektörün tekrar ayağa kalkacağına, el ele, dayanışma ve güç birliğiyle eski günlerimize yeniden döneceğimize inanıyoruz” diye konuştu.

Türk moda endüstrisi sosyal uygunluğun ön saflarında Türk moda endüstrisi sosyal uygunluğun ön saflarında

Kentin toparlanma sürecinde en fazla zarar gören Turizm ve hizmet sektörünün bu zorlu süreci de atlatacağı inancında olduğunu vurgulayan Uygun “Belediye Başkanımız Mehmet Dönmez ile birlikte istişarelerde bulunarak öncelikle kentin yeniden ayağa kalkması noktasında ele ele verip daha sonrasında da İskenderun’u cazibe merkezi yapmak için elimizden gelen çabayı göstereceğiz” şeklinde konuştu.

58653359 31D2 4779 8188 C16D147A8Bb62Ccb98C8 E289 42Fb A9C1 540D2Cd0489B

Editör: Halit Sapmaz