Yüzyılın felaketinin yaralarının sarılması, depremzedelerin barınma ihtiyacını karşılamak üzere Süheyla Sultan Gemisi Yalova’dan İskenderun'a yola çıktığı bildirildi.

Ulaştırma Bakanlığına bağlı Denizcilik Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, Yalova'dan yola çıkan Süheyla Sultan gemisinin, İskenderun balıkçı barınağında depremden etkilenen 1500 depremzede vatandaşa barınma imkanı sunmak üzere yola çıktığı kaydedildi.

Lifeship Rauf Bey gemisi de İskenderun’a geliyor… Lifeship Rauf Bey gemisi de İskenderun’a geliyor…

Bu arada, bir kaç hasarlı yerinin bakımdan geçirilmek üzere tersanede onarılarak depremzedelere hizmet verecek duruma getirildiği öğrenilen Süheyla Sultan Gemisi bugün Yalova’dan hareket İskenderun’a hareket etti.   

Birkaç gün sonra İskenderun Körfezine ulaştığında, Balıkçı Barınağı’na çekilecek olan Süheyla Sultan gemisinde bin 500 depremzedenin barınma ihtiyacının karşılanacağı belirtildi.


Gemi Kurtarma Gemisi tarafından çekilen Süheyla Sultan Gemisi'nin 7 Mart 2023 günü İskenderun limanına ulaştırılmasının planlandığı öğrenildi.

Toplam 1500 kişinin yaşayabileceği Süheyla Sultan yüzer yaşam kentinde klima, televizyon ve buzdolabının yer aldığı, her biri 12 kişilik 72 oda, yine her biri 4-6 kişilik 116 oda bulunuyor. 900 öğrenci için 18 derslik ile sürekli eğitim sağlanabilen, bilgisayar laboratuvarı, konferans ve iletişim merkezi yer alan Süheyla Sultan yüzer yaşam kenti, poliklinik ve revirlerin yanı sıra 20 kişilik yatarak tedavi sağlanabilecek sağlık alanlarını da içeriyor.

FqC3KMiWwAITYcWFqCxYm4XwAAIAT3