Meydana gelen yıkıcı depremin ardından evleri yıkılan ve konaklama sorunu yaşayan depremzedeleri ağırlamak için Yalova’dan yola çıkan Süheyla Sultan gemisi, dün İskenderun Körfezine ulaştı ve Balıkçı Barınağı’na demirledi.

Yaşanan yıkıcı depremlerin ardından Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nün depremzede vatandaşların kullanımına sunulmak üzere İskenderun'a gönderdiği Süheyla Sultan Gemisi, İskenderun Balıkçı Barınağı’nda konuklarını ağırlamak üzere hazırlıklara başladı. 

Toplamda 1500 kişinin yaşayabileceği Süheyla Sultan yüzer yaşam kentinde klima, televizyon ve buzdolabının yer aldığı, her biri 12 kişilik 72 oda, yine her biri 4-6 kişilik 116 oda bulunuyor.

Ayrıc eğitimin aksamaması için gemide dershaneler de düşünüldü, 250 öğrenci için hazırlanan dersliklerde bilgisayar laboratuvarı, konferans ve iletişim merkezi yer alıyor. Süheyla Sultan yüzer yaşam kentinde, poliklinik ve revirlerin yanı sıra 20 kişilik yatarak tedavi sağlanabilecek sağlık alanları da bulunuyor.

Gemi Karadeniz Holding tarafından deprem bölgesinde kullanılmak üzere dizay edildiği belirtildi.

Süheyla Sultan Gemisi, hazırlıkların tamamlanmasının ardından depremzedeleri birkaç gün içerisinde kabul edeceği ifade edildi.

KO-MEK Hurması misafir ailelere konuk olacak KO-MEK Hurması misafir ailelere konuk olacak

FqsxmB1XsAERiqKFqsxkO0WwAUCgoUFqsxlcnWYAEt0RR2f6a7b87-9338-48b4-94e5-dc22fbf51447