Valisi Mustafa Masatlı Polis Teşkilatının 179. Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla bir Mesaj yayınladı. Vali Masatlı kutlama mesajında, güvenlik güçlerinin çok önemli bir parçası olan Türk Polis Teşkilatının her bir mensubunun, vatan olarak yurt tutulan bu toprakların ve Aziz Milletin huzur ve güvenliğinin sağlanması, kadim bir devlet olma kabiliyetiyle oluşturdukları güven ve istikrar ortamının korunmasındaki en büyük güvencesi olduğuna dikkat çekti.

Vali Masatlı mesajında şunları kaydetti: “Kahraman Polislerimiz; toplumumuzun vicdanında inşa edilen bu güvenceyi, illegal olaylar karşısında kararlı duruşları, adalet ve dürüstlük yolunda gösterdikleri üstün çaba, hukukun üstünlüğüne, insan hak ve özgürlüklerine duydukları saygı, demokrasinin sağlıklı bir şekilde işletilmesine bulundukları katkıyla demokratik toplum düzeninin devamını kendine ilke edinmiş bir ruhla sağlamaktadır.

Bu bakımdan Polis Teşkilatımız, bizlere her daim güç verirken vatandaşlarımızın çekinmeden, korkmadan başvurabileceği bir güven ve huzur kapısı olmuştur.

179 yıllık bilgi ve tecrübesiyle, oluşturduğu derin hafızasıyla gücünü yasalardan ve halktan alan Şerefli Türk Polisimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün “Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır.” sözünde belirttiği gibi toplumsal huzur ve istikrarımızın teminatı olmaya ilanihaye devam edecektir.

Türk Polis Teşkilatımızın Her birimizin içinde fıtraten var olan iyiliği ve adaleti koruma arzusunun kurumsallaşmış somut bir ifadesi olduğu unutulmamalıdır.

Yarım Asırlık Şanlı Mücadele “Kurtuluşspor” Sergisi Açıldı Yarım Asırlık Şanlı Mücadele “Kurtuluşspor” Sergisi Açıldı

Asırların afeti 6 Şubat ve devamındaki depremlerde de hiçbir durum ve şartı gözetmeksizin insanımızın yardımına koşan Polisimizin kahramanlıklarına bizler ve tarih şahittir. Kadim Şehrimizi, polisimizin varlığından aldığımız güçle birlikte inşa edeceğimize inancımız tamdır.

Güçlü Polis Teşkilatımızla Türkiye Yüzyılımızda da vizyonumuz istikametindeki hedeflerimize, emin adımlarla yürüyeceğimizden hiç şüphesiz olmasın.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Hatay İl Emniyet Müdürlüğümüzde görev yapan kıymetli personelimiz olmak üzere tüm Türk Polis Teşkilatımızın 179. Kuruluş yıl dönümü ve Polis Haftası'nı kutluyor; görevlerini icra ederken can veren Aziz Şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor, Kahraman Gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum. Görevi başında bulunan tüm polislerimize ve ailelerine de sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.”

G Koq S Ml Xo A Aabb ZG Koq S Ml X A A A8 A8 GG Kb U Er Q W4 A Aj6B1

Editör: Halit Sapmaz