Hatay’ın İskenderun ilçesinde şehir genelinde yollarda büyük bir hareketlilik gözlendi Aileler, çocuklarını sınav merkezlerine yetiştirebilmek için araçlarıyla yollara döküldü. Bu saatlerde yollarda zaman zaman trafik akışı tıkandı, durma noktasına geldi. Özellikle sınav merkezlerine yakın bölgelerde trafik yoğunluğu oluştu. Polis ekipleri trafik akışını düzenlemek için yoğun mesai harcadı. Sınava girecek öğrenciler, sınav merkezlerine zamanında ulaşmak için büyük bir çaba gösterdi.

SINAV HEYECANI KAZAYA NEDEN OLDU

Sınav heyecanı aynı zamanda yollarda maddi hasarlı kazalara da neden oldu. İskenderun Teknik Üniversitesi önünde şehir merkezi yönünde, 3 aracın karıştığı trafik kazasında maddi hasar oluştu. YKS’ye çocuğunu yetiştirme telaşında olan direksiyon başındaki kadın sürücüyü çevredekiler sakinleştirmeye çalıştı. Bu arda Sınava yetişmek isteyen bir öğrenci ise gözyaşlarına hakim olamadı. Kimsenin yara almadığı, üç aracın karıştığı maddi hasarlı kaza yerinden araçlar kısa sürede, seri bir şekilde çekildi.

Mavi bayraklar Karasu'da yeniden dalgalanacak Mavi bayraklar Karasu'da yeniden dalgalanacak

Veliler ise çocuklarının sınavdan başarılı bir şekilde çıkmalarını dileyerek sınav merkezlerinin önünde bekledi. Sınavın başlamasıyla birlikte öğrenciler içeri alınırken, veliler de dışarıda sabırsızlıkla beklemeye başladı.

Öğrencilerin sınava girmesiyle birlikte veliler, okul bahçeleri ve çevresinde bekleyerek dualar etti ve çocuklarına moral vermeye çalıştı. Birçok veli, çocuklarının başarılarını artırmak için ellerinden gelen tüm desteği verdiklerini belirtti.

Kentte YKS’ye Devlet ve özel olmak üzere 50 okulda öğrenciler sınava girdi. YKS’nin ilk oturumu için öğrenciler yarım saat önceden okul bahçesine, ardından da kontrolleri yapılarak sınava girecekleri sınıflara alındı. Sınav sorunsuz bir şekilde başladı.

E43E2C50 98Df 4B47 A79D 5A427Efb7C92A459636E B141 4264 Ae12 D8E54Cf045136E00157D 0B58 4Ebe 9A9F 1F3496Ec92Ec

Editör: Halit Sapmaz