Hatay’da yüzyılın depremiyle zarar gören bölgeleri ziyaret eden Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce Kırıkhan’da çadır kenti inceledi, ilin en az etkilenen şehri Erzin’de de vatandaşların evlerine giremediğine dikkat çekti.  

Adil Coşkuner/Erzin

Hatay’da depremin etkilediği ilçeleri, yerleşim yerlerini gezerek vatandaşlarla konuşan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce “Kırıkhan’da ilk kez temiz tuvalet, 11 gün sonra bir düzen gördüm, bunu da belirtmem lazım” dedi.

Afet konutları için temel atıldı... 650 bin konut bir yıl içinde teslim edilecek Afet konutları için temel atıldı... 650 bin konut bir yıl içinde teslim edilecek

ERZİNLİLERİN DE ÇADIRA İHTİYAÇLARI VAR

On ili vuran yüzyılın depreminde Hatay’ın en hasarsız ilçesi olarak kamuoyuna yansıyan Erzin’de Devlet Hastanesine giden Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce “Hastane kullanılmıyor, çadırda görev yapmaya çalışıyor doktorlarımız, hemşirelerimiz. Hatay’la ilgili bir yanlış algı var; Erzin’de insanlar arabalarında yatıyor çadır yok, burada hiç hasar yok diye. Buraya da kimsenin uğradığı yok! bu yanlış algıyı düzeltelim. Erzinlilerin de çadıra ihtiyaçları var, arabalarında yatmamalı, çadırlarda yatmalı, bu yanlış algıyı düzeltelim” diye konuştu.

WhatsApp Video 2023-02-16 at 13.58.11.mp4_snapshot_00.12.862