Burdur Valisi Ali Arslantaş, Mülki Amirlik mesleğine ilk adım attığı Hatay’a on yıl sonra Altınözü Kaymakamı, 23 yıl sonra da koordinatör vali olarak görevlendirildi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen 11 ilde görev yapmak üzere koordinatör vali olarak Hatay’da görevlendirilen Burdur Valisi Ali Arslantaş, yabancısı olmadığı ilin her alanında canla başla çalışmaya devam ediyor.

1999 yılında Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olan Ali Arslantaş, 2000 yılında Hatay Valiliği’nde Kaymakam adaylığı yaparak Mülki Amirlik mesleğine ilk adımı attı. Yurdun birçok yerinde Kaymakamlık yapan Arslantaş’ın yolu ikinci kez, Hatay’a Altınözü Kaymakamı olarak 2010 yılında düştü. Burada 4 yıl görev yaptı. 2016 yılında Bakanlar Kurulu kararıyla Erzincan Valisi olarak atandı. Yaklaşık 4 yıl görev yaptı ve Burdur’a vali olarak tayin edildi.

ÜÇÜNCÜ KEZ HATAY’DA

Nevşehir'de anlamlı etkinlik Nevşehir'de anlamlı etkinlik

Kahramanmaraş Merkezli depremlerin yarattığı yüzyılın felaketinde kader Vali Ali Arslantaş’ı üçüncü kez Hatay’a acıları dindirmek, yaraları sarmak üzere koordinatör vali olarak görevlendirildi. Çalışmalarını sürdürüyor.    

Aslen Kahramanmaraş/Andırınlı olan, 1975 Osmaniye/Kadirli doğumlu Ali Arslantaş, İlk ve orta öğrenimini Kadirli’de, lise öğrenimini Sakarya’da tamamladıktan sonra, 1999 yılında Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. 2000 yılında Hatay Valiliği’nde Kaymakam adaylığı yaparak, Mülki İdare Amirliği mesleğine girdi. 2001 yılında İngiltere’de  İngilizce Dil Eğitimi aldıktan sonra; sırasıyla Pazar (Tokat), Ulubey (Ordu) kaymakam vekilliklerinde bulundu.  

DSCF8744

2003 yılından itibaren Feke (Adana) Kaymakamı, Musabeyli (Kilis) Kaymakamı, Başkale (Van) Kaymakamı, Amasya Vali Yardımcısı, Altınözü (Hatay) Kaymakamı, Sorgun (Yozgat) Kaymakamı olarak görev yaptıktan sonra 30 Mayıs 2016 tarih ve 2016/8864 sayılı Bakanlar Kurulu kararı ile Erzincan Valisi olarak atandı. Vali Ali Arslantaş, 09 Haziran 2020 tarih ve 2020/274 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Burdur Valisi olarak atandı. Üç yıldır görev yapan Arslantaş, Hatay’a Koordinatör vali olarak görevlendirildi.