Edinilen bilgilere göre, bir yaşam konteynerinden çıkan duman çevredekileri harekete geçirdi. Yangın esnasında içeride bulunan engelli babanın, konteynerden çıkan dumanı fark eden çevredekilerin yardımıyla dışarı çıkarılarak kurtarıldığı öğrenildi.

112 Acil Çağrı Merkezi'ne yapılan ihbar üzerine olay yerine itfaiye ekipleri sevk edildi. Bu sırada vatandaşlar ilk müdahaleyi yaparak kovalarla su taşıdı ve yangının büyümesini önledi. Kısa sürede olay yerine ulaşan itfaiye ekipleri, soğutma çalışmalarıyla yangını tamamen söndürdü.

Bakan Tunç: Tahrik edici provokatif ifadeler asla kabul edilemez Bakan Tunç: Tahrik edici provokatif ifadeler asla kabul edilemez

Yangında can kaybı yaşanmaması teselli kaynağı olurken, çocuğun çakmakla oynaması sonucu yangının çıktığı iddia edilirken, çıkış nedeni ve hasar tespiti için incelemelerin devam ettiği bildirildi.

Yetkililer, yangın konusunda dikkatli olunması ve çocukların çakmak, kibrit gibi tehlikeli nesnelerden uzak tutulması konusunda uyarılarda bulundu.

Whatsapp Görsel 2024 06 04 Saat 14.54.32 90Ba0AcaWhatsapp Görsel 2024 06 04 Saat 14.54.48 A44690D2

Editör: Halit Sapmaz