Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, 3 Aralık Dünya Engelliler Günüh de Arsuz’da etkinlikler düzenlendi.

 

 

Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, Gökmeydan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde gerçekleştirilen programda, çocuklarla birlikte vakit geçirerek onların mutluluğuna ortak oldu.

Başkan Güven, Arsuz Belediyesi Meclis Üyeleri ile birlikte, Meclis Üyesi Yusuf Yüksel’i iş yerinde ziyaret ederek ona çiçek takdim etti.

 Engelsiz Arsuz Gençlik ve Spor Kulübü Derneği ve Karaağaç Akdeniz Özel Eğitim Uygulama Okulu’nun birlikte hazırlamış oldukları programa katılan  Arsuz Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar ile Belediye Başkanı Asfa Güven, Konferans Salonu’nun açılışın birlikte gerçekleştirdi.

Barajlarda ne ararsan var! Küvet, kayık, mangal... Barajlarda ne ararsan var! Küvet, kayık, mangal...

Engellerin farklı sebepleri olduğunu belirten Başkan Asaf Güven, “ Engeller doğuştan olabilir, kalıtsal, yani aileden geçmiş olabilir ya da sonradan kaza sonucunda oluşmuş olabilir. Aslında her birimiz bir engelli adayıyız. Aslında buradan yola çıkarak engellilere nasıl davranılması gerektiğini, onların haklarını nasıl korumamız gerektiğini bilmemiz gerekiyor. Onları anlamak için engelli olmaya gerek yok. Ulusal ve yerel alanda değişik uygulamalarla, eğitimlerle, etkinliklerle onların yanında olmalıyız. Ama onlarla birlikte olan insanların eğitimini çok önemli görüyorum ”dedi

 Konferans Salonu’nun düzenlenmesini  Arsuz Kaymakamlığımız, Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Büyükşehir Belediyemiz ve Arsuz Belediyemizin katkılarıyla  sağladıklarını söyleyen Başkan Güven. emeği geçen herkese teşekkür etti.

Ardından, Arsuz Kaymakamı Hacı Hasan Gökpınar, Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, İlçe Emniyet Müdürü Hasan Gül, İlçe Jandarma Karakol Komutanı Yüzbaşı Barkın Eryılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ramazan Dönmez, İlçe Tarım Müdürü Serkan Yılmaz, belediye meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşların katılımıyla, Karaağaç Akdeniz Özel Eğitim Uygulama Okulunda yapımı tamamlanan ‘Konferans Salonu’nun açılışı gerçekleştirildi.