19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı Türkiye'nin petrol merkezi olan Gabar Dağı'nda kutlayan Bakan Bayraktar, Şehit Esma Çevik Petrol Sahası'nda öğrencilerle bir araya geldi. İncelemelerde bulunan Bakan Bayraktar, öğrencilere petrol üretimine ilişkin son verileri de canlı yayında paylaştı.

Gabar, petrol üretiminde stratejik bir bölge olarak tanımlanıyor. Bugün Gabar'da 4 saha ve 37 kuyuda günlük 42 bin 500 varil üretim gerçekleştiriliyor. Bu rakamın Haziran ayında 50 bin varile, yılsonunda ise 100 bin varile ulaşması hedefleniyor.

İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, öğrencilerinin Türkiye'nin enerji sektöründeki geleceğine katkıda bulunmaktan büyük gurur duyduklarını belirtti. Bakan Bayraktar'ın gençleri ve üniversite öğrencilerini enerji sektöründeki gelişmelere dahil etmesinin önemine vurgu yapan Depci, İSTE'nin, vatana ve millete hizmet için yetiştirdiği bireylerle ülküsünü gerçekleştirmeye devam ettiğini ifade etti.

Ünsal: “Eğitimde Sorunlar Artıyor!” Ünsal: “Eğitimde Sorunlar Artıyor!”

Bu buluşma, üniversite-sanayi iş birliğinin ve gençlerin enerji sektöründeki geleceğe yönelik katkılarının önemli bir örneğini oluşturuyor.

2-11 (2)

3 (2)

Editör: Halit Sapmaz