Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, İskenderun’da kurulan, depremzedelerin tüm ihtiyaçlarının karşılanabilecek donamıma sahip konteyner kentlerin görüntülerini kamuoyu ile paylaştı.  

İzmit'te davulcular mesaiye hazır İzmit'te davulcular mesaiye hazır

Kahramanmaraş ve Hatay merkezli depremlerin yarattığı yüzyılın felaketinden etkilenen, evsiz kalan depremzede vatandaşlar için İskenderun’da farklı noktalarda, Belediyeler, kurum ve kuruluşlar tarafından geçici barınma yerleri Konteyner kentler inşa ediliyor.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, her türlü altyapısı hazırlı hale getirilen ve inşa aşamasında bulunan konteyner kentlerin özelliklerini gösteren görüntüler yer alıyor.     

 Konteyner kentlerin kurulum aşamasıyla ilgili Bakan Fatih Dönmez, şunları kaydetti: “İskenderun’da yapımı devam eden konteyner kent çalışmalarını inceledik. Türkiye’nin farklı bölgelerinden gelen kurum ve kuruluşlarla iş birliği içinde yaraları sarmaya devam ediyoruz. Vatandaşlarımızın geçici barınma mekânlarında ihtiyaçlarının karşılanması için her ayrıntıyı düşünüyoruz. En kısa zamanda şehirlerimizi yeniden inşa edeceğiz inşallah…”

FqPB7_KWYB4nhEKFpgqlwBWAAI2jZP