İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Dönmezoğlu Bilişim Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Dönmez ve Dönmezoğlu Bilişim Genel Müdürü Dr. Yasin Murat Kadıoğlu’nu ağırladı. Turuncu Salonda düzenlenen ‘Silahlı Drone, Silahlı İnsansız Kara Aracı ve Yazılımları’ konferansına İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, İSTE Rektör Yardımcısı Suha Orçun Mert, İSTE Genel Sekreteri Yahya Kılıç, İSTE akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı.

Konferansın açılış konuşmasını yapan İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci “Bundan üç yıl önce Rektör olduğumda bu salonda hocalarınızı toplamıştım ve bilim alanında önemli atılımlar yapacağımızı söylemiştim. Geldiğimiz noktada ülkemizde ve dünyada birçok yerde varız. Lider olan şirketlerden Dönmezoğlu Bilişim’i bugün burada ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Davetimizi kırmayarak öğrencilerimizle tecrübelerini paylaşacak olan Mehmet Bey’e ve ekibine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Dönmezoğlu Bilişim Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Dönmez, yerli ve milli silahlı drone ve silahlı insansız kara aracı üretmek için çıktıkları bu yol tabi kolay olmadığını ifade ederek “Üzerimize doğan günün tekrarı yok felsefesiyle yolumuza sabırla devam ettik. Savunma sanayi araçları üretimine başladığımız ilk günden itibaren bazı çevreler bizim bu işi başarabileceğimize inanmadılar hatta güldüler. Ancak biz hayallerimizi yüksek tuttuk ve başardık. Size de buradan sesleniyorum, hayalinizi yüksek tutun ve şunu da unutmayın tek rakibiniz kendinizsiniz. Her zaman her şeyi yapabileceğinize inanın” diye konuştu.

Katılımcılara teşekkür ederek söze giren Dönmezoğlu Bilişim Genel Müdürü Dr. Yasin Murat Kadıoğlu ise “Önemli olanın çalışmak, sebat etmek ve herhangi bir konuda hırsla çalışmak olduğuna inanıyorum. Mehmet Bey’le çıktığımız yolda ülkemizin sanayi savunması alanında yapmış olduğu atılımlara destek sunacak nitelikte çalışmalara imza attık. Öğrenci arkadaşlarımız farklı seçenekleriniz olacaktır, bunları değerlendirip ülkemize dönmek, buraya hizmet etmek aklınızın bir köşesinde hep dursun. Türkiye’nin bu alandaki önü açık arkadaşlar. Kendinizi geliştirin. Yapmaya çalıştığımız iş iyi ki buradayım dedirmeye yönelik inanın” şeklinde konuştu.

LGS başvurularında son saatler LGS başvurularında son saatler

Konferansta öğrencilerin sorularını yanıtlayan Dönmez ve Dr. Kadıoğlu yakın gelecekte İskenderun’da olacaklarının müjdesini de verdi. Rektör Depci’nin teklifi üzerine Dönmezoğlu Bilişim Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Dönmez, İSTE TEKNOPARK’ta bir şirket açacaklarının sözünü de verdi.

Konferans sonunda öğrencilerle tatlı yiyen Rektör Depci ve Dönmez hatıra fotoğrafları çektirerek sohbet etti. Sohbet sonrasında Dönmezoğlu Bilişim’de yapılan kara aracı ve dronelarla görsel bir şova imza atıldı.

G I F9Zj J X M A Atm50G I F9Zj H Xk A Auw Z C2126 New 1709827193G I F9Zj G W M A A M T Sg2126 New 17098271852126 New 17098271312126 New 1709827122

Editör: Halit Sapmaz