Beraberindeki heyet İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Basın merkezinde, gazetecilerle bir araya gelen Sosyal Güvenlik Kurumu Hatay İl Müdürü Hamit Bal bölgedeki işverenin SGK prim ödemeleriyle ilgili önemli açıklama yaptı.

Sosyal Güvenlik Haftası kutlamaları kapsamında İGC’yi ziyaret eden SGK İl Müdürü Hamit Bal’a SGK İlçe Müdürü Remziye Evren ile İlçe Müdür Yardımcısı Muzaffer Akkoyun da eşlik etti. Sosyal Güvenlik Kurumu Hatay İl Müdürü Hamit Bal, Sosyal Güvenlik Haftası kapsamında bu yılki temalarının ‘Kayıt dışı istihdam ile mücadele’ olduğunu söyledi.

Prim ödemelerinin 2024 Temmuz tarihinden, 28 Şubat 2025'e kadar ertelendiğini vurgulayan SGK İl Müdürü Hamit Bal "Esnafımız ve işverenlerimiz biriken borçlar için kaygılanmasınlar. Temmuz ayına kadar biriken primleri, faizsiz ve gecikme zammı olmadan taksitlendirme imkanı veriyoruz” dedi.

Karamürsel Kayacık Mahallesine parke yol Karamürsel Kayacık Mahallesine parke yol

Yaptıkları faaliyetler ve yapacak oldukları projelerin halka duyurulmasını sağlayan basına teşekkür eden İl Müdürü Hamit Bal birlikte çalışmaktan duyduğu memnuniyeti iletti.

İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Diyap Atar ise, ziyarete gelene heyetin ve SGK çalışanlarının Sosyal Güvenlik Haftasını kutlayarak, "Hafta dolayı ile yapmış olduğunuz ziyaretten memnuniyet duyduk. Sosyal Devletin gerekliliği olan kurumuz ile çalışmalarımız devam ediyor. Kamuoyu adına hizmet veren basının her zaman doğru bilgiyi aktarması ve doğruluktan ayrılmaması için gösterdiğimiz gayret sürecektir. Bu vesile ile tüm SGK çalışanı ve yetkilisinin Sosyal Güvenlik Haftasını kutluyorum" şeklinde konuştu.

Ziyaret hatıra fotoğrafının çektirilmesinin ardından sona erdi.

A609D97D 23B0 4Bdd A0Cd E5F06725721A5036Da64 5F24 44Be A3C8 B987C7575Cbb17F2E7E2 09D5 46Ab 8C8A 9C847Bf0E878

Editör: Halit Sapmaz