2022 yılında Ukrayna için 175 milyon euro toplayan GİRO555, Türkiye ve Suriye için başlattığı Ulusal Yardım Kampanyası’nda 88 milyon euro topladı. Depremzede Karsu seslendirdiği türkü ve performansıyla herkesi ağlattı.

TÜM TELEVİZYON VE RADYOLAR YAYINLADI

Hollanda'da GİRO555'in depremzedeler yararına başlattığı Ulusal Yardım Kampanyası sonuçlandı. Ülkedeki radyo ve televizyonların yaptığı ortak yayın sonucunda 88 milyon 921 bin 469 euro yardım toplandı. Hollanda televizyonlarında yapılan iki saatlik ortak canlı yayında deprem bölgesinden görüntüler ile Hollanda'da yapılan yardım çalışmalarına yer verildi.

YSK oy pusulaları için ihale açtı YSK oy pusulaları için ihale açtı

KARSU DUYGULANDIRDI

Karsu, Hatay'daki aile eşrafından çok sayıda yakınını kaybetti. O haliyle, büyük rol oynadığı yardım kampanyasında tam 89 milyon euro toplandı. Geride bıraktığı ülkesine de yaşadığı ülkeye de bağlı, her ikisinin iyi geleneklerini benimsemiş birisi olan Karsu, konserlerinde Hollandalılara, Türkiye'deki sanatın önemli isimlerini uzun uzun hikâyelerle anlatıp şarkılarını dinletiyor.  

Depremde birçok akrabasını kaybeden Hataylı sanatçı Karsu Dönmez, Neşet Ertaş'ın, "Gönlüm hep seni arıyor, neredesin sen?" türküsünü seslendirdi. Çok sayıda ünlü Hollandalı telefon başında bağış topladı. Bunlardan biri de Kültür ve Medyadan Sorumlu Devlet Bakanı Günay Uslu oldu. Yardımın yarısı Türkiye, yarısı Suriye'ye gönderilecek.

Karsu - 💔.mp4_snapshot_02.02.272Karsu - 💔.mp4_snapshot_00.50.472Karsu - 💔.mp4_snapshot_01.22.432

Karsu - 💔.mp4_snapshot_02.10.020