Hatay AFAD İl Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda düzenlenen törende, Hatay 1. Noter nezaretinde ve basın mensuplarının katılımıyla, 11 Haziran 2024 Salı günü saat 10.00'da yapılan Türkiye İş Kurumu (TYP) Katılımcı Kura Çekimi sonuçları açıklandı.

Toplamda 10.292 kişinin müracaat ettiği çekilişte, 650 şanslı katılımcı belirlendi. Antakya ve Defne ilçelerinden 450, Kırıkhan ilçesinden 100, ve Samandağ ilçesinden de 100 katılımcı TYP programına dahil edilmek üzere seçildi.

Yapılan açıklamaya göre, “Belirlenen katılımcıların programda yer alabilmeleri için belirli kriterlerin incelenmesi gerekmektedir. Bu kriterler arasında, hane geliri sorgulaması, aynı hane içinde başka bir TYP çalışanının olup olmadığı, vergi ve sigorta kayıtları ile öğrencilik durumu gibi detaylar bulunmaktadır. Yapılan incelemelerin ardından, şartları sağlayan katılımcılar davet edilerek programa başlangıç işlemleri gerçekleştirilecektir. TYP programına seçilenler, istihdam ve meslek edinme konusunda önemli bir adım atmış olacaklardır.”

İŞTE KURA SONUÇLARI LİSTESİ

Antakya Defne 10Antakya Defne 9Antakya Defne 8Antakya Defne 7Antakya Defne 6Antakya Defne 5Antakya Defne 4Antakya Defne 3Antakya Defne 2Antakya Defne 1

Kirikhan 3Kirikhan 2Kirikhan 1

Samandağ 3Samandağ 2Samandağ 1

Valilik ile HBB’den 15 Temmuz Programı Valilik ile HBB’den 15 Temmuz Programı

Editör: Halit Sapmaz