tek okulları


kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
10 Haziran 2021 - Perşembe 17:14
 
Savaş da Kılıçdaroğlu’nun KKTC’de heyetinde…
Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ziyaret heyetinde Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş yer aldı.
Siyaset Haberi
Savaş da Kılıçdaroğlu’nun KKTC’de heyetinde…

Lefkoşa'ya giden CHP lideri Kılıçdaroğlu ile beraberindeki heyet, Lefkoşa'da ilk olarak Doktor Fazıl Küçük ve merhum Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın anıt mezarlarını ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Önder Sennaroğlu, Başbakan Ersan Saner ve Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu ile de bir araya geldi.

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar tarafından kabul edilen Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin bağımsız bir devlet olarak tanınmasının ‘en büyük arzuları’ olduğunu söyledi.

Tatar’ın Kıbrıs Türkü için ciddi bir mücadele verdiğini ifade eden CHP lideri Kılıçdaroğlu “Kıbrıs’ın artık bağımsız bir devlet olarak ortaya çıkmasını ve Kıbrıs’ın bağımsız bir devlet olarak tanınmasını ve dünyanın saygın ülkelerinden biri konumuna gelmesini isteriz. En büyük arzumuz budur. Vereceğiniz her mücadele, yapacağınız her çalışma, yapacağınız her görüşme son derece değerlidir” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Savaş, da, Kılıçdaroğlu’nun, KKTC’de, heyetinde…,
Yorumlar
Haber Yazılımı