kehribar - logo yanı
Haber Detayı
07 Nisan 2021 - Çarşamba 16:22
 
İskenderun Gençlik Merkezinde Bilgiye Yolculuk
Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Merkezlerinde her yıl düzenlen “Gençler Arası Bilgi Yarışması’nın” ilçe finali bu yıl da İskenderun Gençlik Merkezinde gerçekleştirildi.
Eğitim Haberi
İskenderun Gençlik Merkezinde Bilgiye Yolculuk

3’erli olarak toplamda 15 grubun katıldığı yarışmada, yarışmacılar 1 saat boyunca farklı kategorilerde 30 soru yanıtlayarak bilgilerini tarttı. Lise kategorisinde gerçekleşen yarışmada Fen, Edebiyat, Matematik, Tarih, Spor, Sanat ve Güncel konular gibi alandaki sorularla ter döken gençler il ve bölge finallerine gidebilmek için birbirleriyle yarıştı. Sorular arasında gençlere İskenderun özelinde yöneltilen sorular ise gençlerin yaşadıkları şehir hakkındaki bilgilerini güçlendirdi.

Pandemi koşullarına uygun olarak düzenlenen yarışmada birinciliği Tosçelik Fen Lisesinden Young Minds ve Tosçelik PTM grupları paylaştı, ikinciliği yine Tosçelik Fen Lisesinden Rhosus aldı. Üçüncülüğü de Tosçelik ve Adana Fen Lisesinin öğrencilerinin oluşturduğu Beyincikler takımı sırtladı.

İskenderun Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Keskin gençlerle bir kez daha bu heyecanı yaşamanın kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayarak “Bir yılı aşkın süredir evlerinden ders çalışan gençlerimizle yüz yüze bir araya geldiğimiz için çok mutlu olduk. Okullarımızda tanıtımlar yapıp yarışmalara davet ettiğimiz gençlerimizin ilgisi ayrıca çok sevindirdi. İskenderun’u il finallerinde temsil edecek takımlarımıza başarılar diliyorum umarım bölge Türkiye finallerine kadar uzanan bir bilgi yolculuğumuz olur” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İskenderun, Gençlik, Merkezinde, Bilgiye, Yolculuk, , , , , , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı