SKODA


kehirbar-üst-manset
Haber Detayı
22 Mart 2021 - Pazartesi 09:26
 
Çevrim İçi Konser Verdiler
İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı (MYDK) 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü kapsamında çevrimiçi konser gerçekleştirdi.
Eğitim Haberi
Çevrim İçi Konser Verdiler

Pandemi sürecinde kültürel ve sanatsal etkinliklerine çevrimiçi olarak devam eden İskenderun Teknik Üniversitesi’nde (İSTE) 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü kapsamında çevrimiçi konser gerçekleştirildi.

Teknik aksaklıklar dolayısıyla ertelenen etkinlik, 19 Mart Cuma akşamı saat 20.00’de İSTE sosyal medya hesaplarından yayınlandı ve izleyiciler tarafından ilgiyle karşılandı. İSTE Mimarlık Fakültesi Turkuaz Salondan gerçekleştirilen konserin sanat yönetmenliğini Mustafa Yazıcı Devlet Konservatuvarı (MYDK) öğretim üyesi Doç. Dr. Servet Yaşar yaptı. Yaklaşık 1 saat süren konser Sivastopol Marşı ile başladı. 18 Mart ruhunu yansıtan eserlerin seslendirildiği etkinlikte aynı zamanda cepheden hikayeler anlatıldı. Uca Dağların Başında parçasıyla sona eren konserde tüm şehitlerimiz bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çevrim, İçi, Konser, Verdiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı