Antakyalı sinema ve dizi oyuncusu Arif Selçuk da on ili etkileyen yüzyılın depremi sonrasında büyük yıkım yaşayan Hatay’a bir TIR dolusu çeşitli yardım malzemeleriyle geldi.

Oyuncu Arif Selçuk, depremin ağır hasar yarattığı, ailesinin de yaşadığı memleketi Hatay’ın Antakya ilçesindeki yakınları ve depremzedelerin yardımına koştu. Bir TIR dolusu gıda, battaniye, hijyen malzemesi ve çeşitli gereksinimlerden oluşan yardım malzemeleriyle birlikte memleketine gelerek bizzat dağıtımına da yardımcı oldu.

Beraberinde bir TIR dolusu yardım malzemesinin dağıtımının ardından sinema ve dizi oyuncusu Arif Selçuk, ayrıca gönüllü olarak arama kurtarma ekibine katıldı.

Adıyaman'da 4 katlı ağır hasarlı bina çöktü! Adıyaman'da 4 katlı ağır hasarlı bina çöktü!

Yüzyılın depremiyle yıkılan memleketinin insanlarının acısını paylaştığını dile getiren oyuncu Arif Selçuk “Bu acının tarif de medeniyetler şehri Antakya da yok oldu” dedi.

Selçuk, günlerdir uyumadan, canla başla çalışarak bir can kurtarmak derdinde olduğunu, akrabalarından da vefat edenlerin bulunduğunu ifade ederek tüm yakınlarını kaybedenlere başsağlığı, yarılara da şifalar diledi.

dce68169-a1f1-42c2-a1e3-9cb61f3222ea