Kahramanmaraş merkezli depremler sonucu yaşanan yüzyılın felaketinin vurduğu Hatay’ın İskenderun ilçesinde haklarında ortaya atılan iddialarla sosyal medyada adede linç edilmek istenen Meydan Mahalli bu duruma tepki gösterdi.

Kahramanmaraş Pazarcık ve Elbistan Merkezli depremlerin 11 ilde yarattığı büyük yıkımdan en fazla etkilenen illerin başında gelen Hatay’da birçok ilçede yerle bir olan binalar, acıları dinmemiş, acıları henüz taze iken, İskenderun Meydan Mahallesi günah keçisi yapılarak, sosyal medyada linç kampanyasına dönüşen paylaşımlar tepki çekti.

Mahalle Muhtarı Ramazan Güneş ile mahalleli sosyal medyada aslı astarı olmayan, yalan yanlış paylaşımları kabul etmediklerini belirterek “Meydan Mahallesinde en fazla iki katlı ev var, gecekondu kesiminde. Allah’a hamdolsun bir kişinin dahi burnu kanamadı. Ufak tefek çatlaklar, belki duvar yıkıkları olabilir, onun dışında asla bir şey yok! bu yalan yanlış haberleri kabul etmiyoruz. Sosyal medyada paylaşılan iddialara göre Meydan mahallesinde bir sürü ölülerin olduğu gibi aslı olmayan bilgiler var. Dışardan beni arayanlar oluyor, onlara cevap vermekten yoruldum, işimi mi yapacağım, onlara cevap mı vereceğim? Bunların hepsi yalan yanlış haberler...” diye konuştu.

Yaşanan yüzyılın felaketinde Mahallenin en güvenli ve zayiatsız yerlerinden biri olduğunun altını çizen Muhtar Güneş ayrıca bu özelliğinden dolayı yaklaşık 11 bin kişilik mahallenin şu an 20 bin kişiye ulaştığını, sebebinin ise her eve 6-7 ailenin misafir olduğunu söyledi.

Emekli maaşının artışı yasalaştı! Emekli maaşının artışı yasalaştı!

Mahalleli de, ülke genelinde bir afetin söz konusu olduğuna işaret ederek “İlla ki yıkımlar olabiliyor, bundan bir kişiyi, bir projeyi sorumlu tutmak asla doğru değildir. Binlerce kişinin öldüğü yalanı da doğru değil. Meydan mahallesinde bir tane dahi evin yıkıldığını ispat eden varsa buyursun gelsin! Her hangi bir enkaz da söz konusu değildir" dediMeydan.MOV_snapshot_02.22.161Meydan.MOV_snapshot_02.18.825Meydan.MOV_snapshot_02.14.433Meydan.MOV_snapshot_01.58.298Meydan.MOV_snapshot_00.50.229Meydan.MOV_snapshot_01.11.273.